Musical talents rewarded | Super Tydzień

  • 27.03.2019, 09:33
  • juna
Musical talents rewarded | Super Tydzień
Gdy Bartosz Łobodziński ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym zaśpiewał, jurorzy oniemieli. Nie mieli żadnych wątpliwości, że to największe objawienie tegorocznej Kuźni Talentów Gimnazjalnych. W zachwyt wprawił też oceniających występ Natalii Marczuk z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Nic dziwnego, że to właśnie ona wygrała Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, którego organizatorem od 17 lat jest IV Liceum Ogólnokształcące w Chełmie.

W finale festiwalu, który odbył się 22 marca w Chełmskim Domu Kultury, wystąpiło 21 solistów i trzy zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z całego województwa, a także uczestnicy Kuźni Talentów Gimnazjalnych. Poziom wykonania utworów był naprawdę wysoki, a repertuar bardzo różnorodny – od nastrojowych ballad, starszych kawałków, po radiowe hity ostatnich miesięcy.

Zmagania wokalne trwały kilka godzin.  W kategorii Kuźnia Talentów, przeznaczonej dla uczniów gimnazjów, I miejsce zajął Bartosz Łobodziński ze SP w Rejowcu Fabrycznym, II miejsce Natalia Więch z tej samej szkoły. Dodatkową nagrodę ChDK otrzymała Martyna Fic ze SP nr 8 w Chełmie.

Najliczniej obsadzona była kategoria solistów, ale jurorzy byli wyjątkowo zgodni w wyłanianiu zwycięzców. I miejsce przyznano Natalii Marczuk z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, dwa równorzędne II miejsca przypadły Mai Trochimowicz z LO w Parczewie i Bartoszowi Kaliszukowi IV LO w Białej Podlaskiej. Organizatorzy przyznali także dwa III miejsce. Zajęły je Maja Rębisz z ZS nr 1 w Tomaszowie Lubelskim i Karolina Morawska reprezentującaChełmską Szkołę Rocka.

Specjalne wyróżnienie za doskonały angielski trafiło do Aleksandry Małek z LO w Janowie Lubelskim. Nagrodę jury otrzymał Szymon Kuśmierczak z ZS nr w Tomaszowie Lubelskim, a nagrody dyrektora IV LO Patrycja Wierzbicka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim i Natalia Ufniarz z I LO w Chełmie.

Kinga Blina z IV LO w Białej Podlaskiej i Monika Dąbrowska z ZSEiM w Chełmie zostały wyróżnione nagrodą ChDK. Irena Ostapchuk z IV LO otrzymała z kolei nagrodę publiczności oraz Super Tygodnia Chełmskiego za sceniczny wdzięk. Nagroda w kategorii zespół trafiła do "Piwnicy" z ZS nr 2 w Lubartowie.

Kolejny festiwal i szansa na wyśpiewanie wygranej już za rok.

juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe