Podaruj krew, uratuj życie | Super Tydzień

  • 27.03.2019, 09:00
  • AN
Podaruj krew, uratuj życie | Super Tydzień
Przetaczanie krwi i stosowanie preparatów krwiopochodnych corocznie ratuje zdrowie i życie milionom ludzi. Niestety, krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować w warunkach laboratoryjnych.

Zapotrzebowanie na bezcenną krew jest ciągłe i występuje przez cały rok, a jedyną możliwością pozyskania materiału o odpowiedniej jakości jest regularne i nieodpłatne oddawanie jej w punktach krwiodawstwa.

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie serdecznie zaprasza do oddawania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Chełmie ul. Szpitalna 53, zarówno w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 13, jak również w jedną sobotę każdego miesiąca w godzinach od 8 do 11. Najbliższa weekendowa zbiórka krwi planowana jest na 6 kwietnia.

Numer telefonu do kontaktu z RCKiK w Chełmie to 565 56 51. Jednocześnie szpital informuje, że w roku 2019 dodatkowa akcja pobierania krwi w Chełmie odbędzie się w niedzielę 19 maja na ul. Księdza Mrozka w Chełmie. Krwiobus będzie ustawiony na parkingu przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela. Rejestracja od godziny 8 do 13. Kolejna zaś podczas Pikniku Motocyklowego w Kumowej Dolinie w połowie czerwca.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe