Krasnostawski klon szósty w Europie | Super Tydzień

  • 26.03.2019, 09:55
  • GD
Krasnostawski klon szósty w Europie | Super Tydzień
W Brukseli ogłoszone zostały wyniki plebiscytu Europejskie Drzewo Roku 2019. Rosnące na krasnostawskim rynku Klęczące Drzewo zajęło 6. miejsce z dorobkiem 16 856 głosów.

Zwycięzcą plebiscytu zostało drzewo migdałowe ze Śnieżnego Wzgórza w węgierskim Peczu (45 132 głosów). Drugie miejsce zajął dąb Abramtsewo rosnący w Federacji Rosyjskiej (39 538 głosów). Trzeci był świecki dąb ostrolistny z portugalskiego Monte Barbeiro (32 630 głosów).

- Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim, którzy oddali głos. Podziękowania w szczególności składamy dla Krasnostawskiego Ruchu Ekologicznego "Viridis" oraz Fundacji Sanctus Nemus za współpracę i walkę do samego końca - mówi Agnieszka Sadowska z działu promocji Urzędu Miasta Krasnystaw.

Radości z wyniku nie ukrywa również pomysłodawca akcji, który w ubiegłym roku zgłosił krasnostawski klon jesionolistny do konkursu Drzewo Roku 2018. Zwycięstwo w polskiej edycji plebiscytu dało możliwość udziału w europejskim głosowaniu, do którego zakwalifikowano 15 drzew.

- Dziękuję tym, którzy głosowali, udostępniali, komentowali, wierzyli... Dobra robota! Pamiętajcie, wszystkie drzewa nasze są! - mówi Tomasz Chuszcza z Krasnostawskiego Ruchu Ekologicznego "Viridis".

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe