Osiedlowy absurd drogowy | Super Tydzień

  • 23.03.2019, 09:34 (aktualizacja 25.03.2019, 08:11)
  • AN
Osiedlowy absurd drogowy | Super Tydzień
Lista drogowych absurdów opracowana przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zainspirowała naszego Czytelnika. Jego zdaniem absurdalne jest podzielenie na dwa odcinki al. Żołnierzy I AWP. To wprowadza zamieszanie, zwłaszcza wśród kierowców, którzy nie wiedzą, że są one "ślepe".

Nasz Czytelnik, który mieszka w bloku przy rozdzieleniu drogi, obserwuje, jak kierowcy "miotają się", gdy zauważą, że przejazdu nie ma. W zatokach nawrotowych stoją zaparkowane samochody i kierujący często muszą się wykazać nie lada umiejętnościami, aby zawrócić.

- To dopiero absurd. Cała ta sytuacja jest niebezpieczna, zwłaszcza gdy dzieje się coś złego, musi dojechać karetka, czy straż pożarna - przekonuje pan Józef. - Początkowo cała ulica miała być jednokierunkowa, później ją zagrodzono. Myślę, że to zostało zrobione samowolnie. Kierowcy, próbując to ominąć, jeżdżą po chodnikach i stwarzają zagrożenie.

 Wiceprezes Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapewnia, że zamknięcie ulicy zostało poprzedzone szerokimi konsultacjami z mieszkańcami. - Większość osób była za wprowadzeniem takiego rozwiązania - wyjaśnia Maciej Cieślak.


Wspomnianą listę absurdów drogowych opracowaną przez chełmski WORD możecie zobaczyć TUTAJ

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszjańcy
Mieszjańcy 25.03.2019, 08:31
Bardzo doborze, że jest zamknięta! Stoją znaki info o ślepej ulicy, przedtem kiedy był tu normalny ruch jeździli szbko między blokami, z klatki schodowej prosto pod samochód.
Chełmianie
Chełmianie 23.03.2019, 18:06
Absurd to rondo na Pocztowej przy PWSZ, przechodząc przez przejście nie wiadomo gdzie jadą auta od str Hrubieszowskiej, czy jadąc w str USC powinni wyrzucać lewy kierunkowskaz a w str Górki prawy? Człowiek stoi na przejściu i nie wiadomo iść czy nie !?

Pozostałe