Tym razem się nie upiekło | Super Tydzień

  • 20.03.2019, 09:05
  • MP
Tym razem się nie upiekło | Super Tydzień
Wyjątkową czujnością wykazali się funkcjonariusze KAS z kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku, którzy znaleźli papierosy w… bułce. To nie jedyny nietypowy przypadek przemytu na granicy w województwie lubelskim.
Przed czujnym okiem funkcjonariuszy przemytnicy ukrywali już nielegalne towary m.in. w termosie, wersalce, nagrobku, w motkach włóczki, a nawet w bigosie. Tym razem pomysłowością chciała wykazać się 48-letnia obywatelka Ukrainy, jedna z pasażerek międzynarodowego pociągu relacji Zdołbunów (UA) - Chełm. Kobieta przewoziła papierosy zapieczone w... pokaźnych rozmiarów bułce. 
 
Bułka wydała się funkcjonariuszowi KAS dziwnie wyrośnięta, a że był dociekliwy, postanowił dokładniej się jej przyjrzeć. Okazało się, że w pieczywie znajduje się w sumie 20 paczek wyrobów tytoniowych z ukraińską akcyzą.
 
Zapłacimy więcej za chleb, owoce i kosmetyki? Taką zmianę planuje rząd. Dlaczego? [CZYTAJ]
 
Kobieta twierdziła, że pieczywo nie należy do niej. Została rzekomo poproszona przez znajomą, by przewiozła kilka artykułów spożywczych dla jej córki, i nie spodziewała się żadnych problemów na granicy. 
 
Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami podróżna mogła legalnie wwieźć do Polski jedynie dwie paczki papierosów. Za popełnione wykroczenie 48-latka ukarana została mandatem.
 
Jak wyciągnąć aquapark z długów? Nowy prezes ma na to pomysły [SPRAWDŹ]
MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe