Niewybuchy przy torowisku | Super Tydzień

  • 20.03.2019, 08:58 (aktualizacja 20.03.2019, 09:02)
  • (apm)
Niewybuchy przy torowisku | Super Tydzień
Pracownicy kolei podczas robót ziemnych wykopali pociski artyleryjskie pochodzące z czasów II wojny światowej. Na to niebezpieczne znalezisko natknęli się w pobliżu torów kolejowych w Wólce Kańskiej.

W środę rano pracownicy kolei, którzy wykonywali prace ziemne w pobliżu torowiska w miejscowości Wólka Kańska, wykopali z ziemi niebezpieczne niewybuchy.

- O zdarzeniu tym poinformowali dyżurnego chełmskiej komendy. Decyzją Polskich Kolei Państwowych na odcinku, gdzie znaleziono niewybuchy, wprowadzono ograniczenie prędkości jazdy pociągów – informuje Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zabezpieczali to miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Jak się okazało, pracownicy kolei natrafili na 5 pochodzących z czasów II wojny światowej pocisków artyleryjskich, które zostały zabrane przez saperów do neutralizacji.

- Przypominamy, że w sytuacji znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno go przemieszczać ani też przy nim manipulować. O takim niebezpiecznym znalezisku należy jak najszybciej powiadomić policję – dodaje Czyż.

Harcerze natrafili na ludzkie kości. Gdzie? [CZYTAJ]

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe