To dopiero absurd! | Super Tydzień

  • 17.03.2019, 10:40 (aktualizacja 17.03.2019, 10:59)
  • AN
To dopiero absurd! | Super Tydzień
Automobilklub Chełmski podchwycił akcję Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w sprawie drogowych absurdów. Wskazał też swoje typy, w tym królową absurdów, czyli ulicę Chemiczną.

- Podoba nam się akcja zainicjowana przez chełmski WORD, dlatego chętnie przyłączamy się do niej i wskazujemy jeden mega absurd dotyczący oznakowania i jeden bezinwestycyjny pomysł na usprawnienie ruchu w mieście - mówi prezes Grzegorz Gorczyca. - Z chyba największym absurdem drogowym w mieście mamy do czynienia na ul. Chemicznej przy komisie samochodowym.

Jak tłumaczy prezes Gorczyca, zakręt drogi jest tam oznakowany znakiem A-5 "skrzyżowanie dróg". Ustawiając ten znak, ktoś chyba za drogi uznał dwa wjazdy do komisu, które z definicji drogami nie są, a to skrzyżowanie nie jest skrzyżowaniem.

O absurdach znalezionych w naszym mieście przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pisaliśmy TUTAJ.

- Byłoby to tylko śmieszne, gdyby nie było niebezpieczne, bowiem takie oznakowanie wskazuje, że pierwszeństwo przed pojazdem jadącym ul. Chemiczną od ul. Rampa Brzeska będzie miał pojazd który ... wyjeżdża z komisu! Jeśli ktoś chce wyremontować samochód z czyjegoś OC to idealne miejsce - wyjaśnia.

Drugi problem, który zdaniem Automobilklubu wymaga nagłośnienia, dotyczy ronda "przy policji".

- Jadąc ul. Żwirki i Wigury od strony Chadeku przed rondem mamy trzy pasy ruchu, ale prosto w al. Żołnierzy I AWP możemy pojechać tylko ze środkowego pasa. Proponujemy, żeby prosto można było pojechać również z lewego pasa, co szczególnie w godzinach szczytu znakomicie usprawni ruch. Często jest bowiem tak, że lewy pas jest pusty, a na środkowym stoi kilka czy kilkanaście samochodów, czekających na możliwość wjechania na rondo. Wystarczy tylko domalować strzałki na oznakowaniu poziomym P-8 i na tablicy F-10 - tłumaczy Gorczyca.

Automobilklub nie złożył jeszcze stosownego pisma do ratusza. Liczy, że nagłośnienie tych kwestii w mediach załatwi sprawę. Czy tak będzie? Do tematu wrócimy.

Po pijaku w słup energetyczny. Jak to się skończyło? [CZYTAJ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktoktos
Ktoktos 17.03.2019, 14:11
Co do ronda to zazwyczaj robię tak, wyjeżdżam na lewoskręt, jadę w koło zajezdzam zgodnie z przepisami dalej w 1awp choć faktycznie jest to absurd bo podobne rondo jest pod kameną i tam nie trzeba kombinować :)

Pozostałe