Pod dachem pusto, na chodnikach tłok | Super Tydzień

  • 15.03.2019, 14:41
  • DBEZ
Pod dachem pusto, na chodnikach tłok | Super Tydzień
Będzie zmiana cennika na nowym targowisku w Wojsławicach. Ma to zachęcić do handlowania na stoiskach pod zadaszeniem. Bo przecież na ich budowę i przebudowę całego otoczenia gmina dostała prawie milion złotych dofinansowania. Szkoda, żeby stały puste.

W każdą środę w Wojsławicach odbywa się duży targ. Zjeżdżają się handlowcy z całego regionu. Kiedyś lepsze miejsca zajmowali już o godz. 2 w nocy. Teraz mają możliwość rezerwacji stanowisk. W większości jednak wybierają miejsca do handlu pod chmurką i sprzedają z samochodów lub własnych stojaków. Nawet drobni sprzedawcy wolą stać na chodniku, niż zająć wygodne miejsca pod wiatą.

- Niektórzy byli od lat przyzwyczajeni do handlu na chodniku i nie chcą nic zmieniać. Chodnik jednak jest dla pieszych, a handel powinien odbywać się w wyznaczonych miejscach. Dlatego w kwietniu dokonamy korekty cennika, żeby chętniej wybierano miejsca pod wiatą - mówi wójt Henryk Gołębiowski.

Konflikt pomiędzy handlarzami o... nowalijki? [CZYTAJ]

Prawdopodobnie już na wiosnę będzie więcej osób handlujących na bazarze, bo w sprzedaży będą nowalijki i sadzonki roślin. Większość miejsc targowych jest już zajęta, więc nie będzie wyboru i sporo osób będzie musiało ustawiać się ze swoim towarem pod wiatą.

- Miejsca targowe mamy podzielone na sektory. Preferujemy sprzedaż artykułów rolniczych i ekologicznych. Pod wiatą handlowcy mają stół, wygodną ławeczkę. Jestem przekonany, że z czasem to miejsce się zapełni - mówi wójt.

Mur wrogiem targowiska? [SPRAWDŹ]

 

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pitka
Pitka 17.03.2019, 10:31
Należy wprowadzić ład i porządek

Pozostałe