Ks. Krzak upamiętniony | Super Tydzień

  • 15.03.2019, 14:23
  • MP
Ks. Krzak upamiętniony | Super Tydzień
Ulica Malinowa w Siedliszczu przestała już istnieć. Ale tylko w nazwie. Od niedawna jest to już bowiem ul. ks. Janusza Krzaka, wieloletniego duszpasterza miejscowej parafii.

Decyzję o zmianie nazwy ulicy radni Siedliszcza podjęli jednogłośnie.

- W ten sposób upamiętniliśmy długoletniego proboszcza parafii pw. Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej w Siedliszczu - mówi Hieronim Zonik, burmistrz miasta. - Również mieszkańcy prosili o taką zmianę. Był duszpasterzem naszej parafii przez ponad 21 lat, aż do 2008 r., kiedy przeszedł na emeryturę. Zawsze podkreślał, że nasz kościół i nasi parafianie mieli dla niego szczególne znaczenie. Dlatego też wybrał Siedliszcze jako miejsce swojego wiecznego spoczynku.
Obecnie przy ulicy ks. Janusza Krzaka stoi tylko jeden dom, a mieszka w nim małżeństwo, Małgorzata i Arkadiusz.
- Wprowadziliśmy się w zeszłym roku i bardzo nam się tutaj podoba - mówi pani Małgorzata. - Jest tutaj cicho i spokojnie, blisko centrum. Oczekujemy na kolejnych sąsiadów.
W przyszłości na ulicy ks. Krzaka będzie najprawdopodobniej położona nowa nawierzchnia.
 
19 000 osób ma nadpłaty w ZUS. Sprawdź, czy jesteś wśród nich [TUTAJ]
MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe