Żołnierze WOT w przemytniczej szajce | Super Tydzień

  • 13.03.2019, 12:30 (aktualizacja 13.03.2019, 12:51)
  • (apm)
Żołnierze WOT w przemytniczej szajce | Super Tydzień
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Parczewie, zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, przemycających wyroby tytoniowe z Białorusi do Polski. Dwóch podejrzanych to żołnierze Wojskowej Obrony Terytorialnej.

Zatrzymano dziewięciu Polaków, podejrzanych o działalność w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, która przemycała wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy przez graniczny Bug. Dwóch podejrzanych usłyszało już zarzuty kierowania przemytniczą szajką, a siedmiu pozostałych o udział w niej. W zatrzymaniu podejrzanych, będących żołnierzami WOT, uczestniczyli funkcjonariusze Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie.

Z materiału zgromadzonego w tej sprawie wynika, że grupa działała na terenie powiatu bialskiego od czerwca 2018 roku. Zajmowała się przemytem wyrobów akcyzowych i ich dalszą dystrybucją na terenie kraju. Papierosy przerzucane były z Białorusi do Polski przez Bug, a następnie odbierane przez poszczególnych członków grupy, którzy wywozili je w głąb kraju. Działalność grupy przestępczej naraziła Skarb Państwa na stratę ponad 320 tysięcy złotych.

- Podczas przeprowadzonych działań, zabezpieczono prawie 6 tys. paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzy, o wartości rynkowej ponad  80 tys. złotych oraz mienie ruchome o wartości 33,5 tys. zł. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji, zakazów opuszczania kraju, a wobec lidera grupy tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie.

Nowy prezes chełmskiego aquaparku znaleziony... w internecie. Kim jest? [CZYTAJ]

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 14.03.2019, 11:07
Tyle jest warta większość bawiących się w wojsko za 500zł. Dożywotnie wykluczenie z pełnienia służby ochotniczej i zawodowej, ale z obowiązkowym poborem w przypadku wojny, niech się wykażą przemytasy.

Pozostałe