Zbieramy nakrętki dla Gabrysia | Super Tydzień

  • 13.03.2019, 09:14 (aktualizacja 13.03.2019 09:42)
  • AN
Zbieramy nakrętki dla Gabrysia | Super Tydzień
Gabryś Biełaszek to 2-letni mieszkaniec Chełma. Chłopiec potrzebuje pieniędzy na pokrycie kosztów rehabilitacji. - Godzina zajęć syna kosztuje ok. 100 zł - tłumaczy tato dwulatka. Zbieramy dla niego nakrętki! Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

Pierwsze dwa miesiące życia Gabryś spędził w szpitalach. O tym, że ma zespół Downa, jego rodzice dowiedzieli się zaraz po tym, jak przyszedł na świat. Do tego miał jeszcze stwierdzoną cytomegalię.

- Przez pierwsze 5 dni syn był leczony w chełmskim szpitalu. W końcu lekarze zdecydowali o jego przewiezieniu do Lublina. Tam przeszedł szereg konsultacji specjalistycznych, na podstawie których można było określić stan jego zdrowia - tłumaczy pan Janusz.

U chłopca stwierdzono problemy z sercem oraz wiotkością mięśni. Musi być pod stałą opieką lekarską. Do tego dochodzi intensywna rehabilitacja. We wczesnym okresie życia wszelka stymulacja jest niezmiernie ważna. Niestety, maluch ma z NFZ refundowane tylko dwie i pół godziny zajęć w tygodniu - godzinę pracy z logopedą, godzinę fizjoterapii i pół godziny integracji sensorycznej. To zdecydowanie za mało. 

- W miarę możliwości staramy się zapewnić synkowi dodatkowe godziny rehabilitacji. Koszt jednej to ok. 100 zł - tłumaczy tato Gabrysia.

Rodzice chłopca chcieliby również, żeby dwulatek wziął udział w turnusie rehabilitacyjnym. To dla niego ogromna szansa i wyzwanie. Ale i wyzwanie finansowe dla rodziców. Koszt takiego wyjazdu tylko dla chłopca to ok. 5 tys. zł, do tego dochodzi jeszcze koszt pobytu opiekuna.

Pracownicy sądów i prokuratur protestowali w Warszawie. Z jakim skutkiem? [SPRAWDŹ]

Gabryś jest podopiecznym fundacji Młode Talenty. Dzięki temu można przekazać na rzecz chłopca 1 proc. podatku. Numer KRS: 0000308484, cel szczegółowy: Gabryś Biełaszek. Darowizny natomiast można wpłacać na nr konta 58 1060 0076 0000 3200 0129 7909. Fundacja mieści się w Chełmie przy ul. Lwowskiej 12.

W akcję pomocy włączył się również klub MKS Sambo. Promują akcję zbierania nakrętek.

- Do tej pory zbieraliśmy korki dla Nadii Karpiuk z Rejowca. Wiemy, że dziewczynka ma się już dobrze. Zaproponowaliśmy więc kontynuowanie zbiórki rodzicom Gabrysia - mówi Paweł Białas. - Nakrętki można przynosić do miejsc oznakowanych plakatami, w tym m.in. do siedziby naszego klubu przy ul. Wolności 10, w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 18 do 19.30.

Nakrętki zbieramy także w redakcji Super Tygodnia Chełmskiego (ul. Lubelska 31).

Co "Królowie życia" robili w Chełmie? Gdzie był nagrywany nowy program? [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe