Protestowali w Warszawie | Super Tydzień

  • 13.03.2019, 09:05
  • (apm)
Protestowali w Warszawie | Super Tydzień
Przed Ministerstwem Finansów i kancelarią premiera w manifestacji pod hasłem "Ostatki u premiera" protestowało 20 osób z Sądu Rejonowego w Chełmie i 4 osoby z Sądu Rejonowego we Włodawie, byli też przedstawiciele chełmskiej prokuratury.

- Te ostatki u premiera były huczne. Każdy z protestujących trzymał maskę karawanową, która symbolizowała to, że my jako pracownicy wymiaru sprawiedliwości ciągle dla naszego rządu jesteśmy niewidzialni. Białą maskę nakładaliśmy na tył głowy – powiedziała dla radia Bon Ton Maria Ziętko z NSZZ Solidarność Pracowników Sądownictwa w Sądzie Rejonowym w Chełmie. - Wicepremier obiecał, że w ciągu dwóch tygodni będzie odpowiedź na nasze żądania, czyli podniesienie naszych poborów brutto o jeszcze 450 zł, zmiana ustawy okołobudżetowej oraz wprowadzenie nowej ustawy o pracownikach sądów i prokuratur, z której będzie wynikało wynagrodzenie mnożnikowe.

"Królowie życia" w Chełmie. Co ich skłoniło do odwiedzenia naszego miasta? [CZYTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe