Zatańczyli mistrzowsko! (GALERIA) | Super Tydzień

  • 12.03.2019, 11:10 (aktualizacja 12.03.2019 11:47)
  • juna
Zatańczyli mistrzowsko! (GALERIA) | Super Tydzień
40 par młodzieży w różnym wieku, 4 kluby z Polski i sala widowiskowa po brzegi wypełniona fanami tańca. Tak wyglądał finał Mistrzostw Polski Boogie Woogie & Rock and Roll`a 2019, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, Klub Boogie Opus Twist i Polskie Stowarzyszenie Boogie Woogie. Odbyły się one w ostatnią sobotę w Chełmskim Domu Kultury.

Eliminacje i finał miały miejsce tego samego dnia, więc rywalizacja tancerzy na tych dwóch etapach trwała od popołudnia aż do wieczora. Na parkiecie królowała muzyka i stroje w stylu lat 50. i 60. Chociaż to czasy, których tańczące dzieci i nastolatki nie mogą pamiętać, to widać, że świetnie czuły się w rock`n`rollowym klimacie. Przez cały konkurs nastrój udzielał się też publiczności, która żywo i w bardzo pozytywny sposób dopingowała uczestników konkursu. Ich występy oceniali jurorzy z Polskiego Stowarzyszenia Boogie Woogie. 

"Królowie życia" odwiedzili Chełm. Poznajcie szczegóły ich wizyty [TUTAJ]

Ostatecznie, po ciężkich zmaganiach na parkiecie, wyłoniono najlepszych tancerzy. W kategorii dzieci I miejsce zdobyli Maja Kozyra i Hubert Płoszaj, II miejsce wytańczyli Monika Ciryt i Szymon Miś, zaśIII - Daria Różycka i Daniel Wróbel (wszystkie pary z klubu Maraton Boogie Giedlarowa). W kategorii juniorzy nagrody otrzymali: I miejsce Adrianna Dolecka i Tomasz Ciryt (klub Maraton Boogie Giedlarowa), II miejsce Amelia Sąpór i Szymon Gogacz (klub Kick Pionki), a III miejsce Magdalena Puk i Jakub Sirko z klubu KBOT Chełm. Natomiast wśród seniorów puchar za I miejsce otrzymała para Marcelina Sroczyńska i Grzegorz Kowalczyk, II miejsce zdobyli Zofia Załęska i Jakub Załęski, a III -  Anna Bartczak i Artur Bajll. Wszystkie te pary tańczą w klubie Swing Step Warszawa. 

Kultura na drodze ma być obowiązkowa! Co to znaczy? [CZYTAJ]

Tym razem tancerze z Chełma uplasowali się na nieco dalszych pozycjach, jednak jak na tak dużą liczbę par biorących udział w mistrzostwach, jest to i tak duże osiągnięcie. W kategorii seniorzy para Małgorzata Zalewska i Michał Bednarek zajęła VI miejsce. W kategorii juniorzy para Alicja Siatka i Bartosz Chmielewski zakończyła zawody na IV miejscu, a Oleksandra Pankova i Cyprian Olender na pozycji siódemki. Najwięcej pucharów zdobyły chełmskie pary w kategorii dzieci: Nikola Szczepańska i Jakub Oleszczyński (IV miejsce), Oliwia Bejda i Maurycy Miazga (V miejsce), Karina Nowak i Jakub Stafiński (VI miejsce) i  Zofia Sobczyk i Mikołaj Artel (VII miejsce). Wszyscy na co dzień tańczą w klubie KBOT Chełm.

juna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe