Eksperci udzielają porad | Super Tydzień

  • 11.03.2019, 11:32 (aktualizacja 11.03.2019, 12:17)
  • AN
Eksperci udzielają porad | Super Tydzień
W ramach projektu "Łączy nas pacjent" specjaliści z różnych dziedzin, zrzeszeni w największych w Polsce organizacjach pacjentów wraz z ekspertami rzecznika praw pacjenta udzielają telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób. Dyżury pełnione są pod bezpłatnym numerem 800 190 590.

11 marca w godz. 10-14 dyżurować będą przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę. Zakres prowadzonych porad to informowanie i edukowanie w zakresie opieki medycznej i terapii dzieci chorych na padaczkę oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

12 marca w godz. 11.30-14.30 na pytania odpowiadać będą przedstawiciele Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti. Opowiedzą, czym jest NTM, jakie są metody diagnostyki i leczenia nietrzymania moczu, a także udzielą wsparcia dla osób z problemem nietrzymania moczu i ich rodzin.

Tego samego dnia od godz. 15 do 18 będzie można porozmawiać z przedstawicielami Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Reumatyków "REF". Eksperci będą informować m.in. o metodach diagnostyki i leczenia chorób reumatycznych i terapiach w chorobach reumatycznych, głównie zapalnych.

Profilaktyczne badania w szpitalu. Sprawdźcie jakie [TUTAJ]

13 marca w godz. 8-12 dyżurować będzie Fundacja STOMAlife. Chodzi o poradnictwo w zakresie radzenia sobie ze stomią, zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci, a także dostępu do zwiększonego limitu na sprzęt stomijny dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

14 marca dyżur zarezerwowany jest przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Eksperci będą odbierać telefony w godz. 10-12. Zakres prowadzonych porad to: informacje o objawach, diagnostyce, sposobach leczenia i rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym, informacje o ośrodkach leczenia SM w Polsce oraz wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, ich rodzin i bliskich.

Ostatni dyżur w tym tygodniu należy do Fundacji Urszuli Jaworskiej. 15 marca w godz. 13-15 będzie można dowiedzieć się m.in. więcej na temat badań klinicznych w Polsce, jak zgłosić się do takich badań, a także więcej o zakażeniach HCV.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe