Chełmianka znów dostała najwięcej | Super Tydzień

  • 11.03.2019, 10:33 (aktualizacja 11.03.2019, 12:17)
  • AN
Chełmianka znów dostała najwięcej | Super Tydzień Maciej Zubek
Niespodzianek nie było. Podobnie jak w latach ubiegłych najwyższą dotację w ramach konkursu ofert otrzymał ChKS Chełmianka. Czy prezydent zmienił kwoty przyznane przez członków komisji, dzielących publiczne pieniądze? Możemy się jedynie domyślać. Rozstrzygnięcie konkursu opublikowano dopiero po poniedziałkowym spotkaniu z fanami piłki nożnej.

W sumie między chełmskie kluby sportowe rozdzielono 720 tys. zł.  Kwota, jaką ratusz przyznał biało-zielonym piłkarzom, to 280 tys. zł. Pieniądze mają być wydane na zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Zdecydowanie niższą dotację władze miasta przyznały drugiemu najbardziej znaczącemu klubowi w Chełmie - MKS Cement-Gryf Chełm. Kwota 160 tys. zł ma wystarczyć zapaśnikom na realizację programów szkolenia sportowego, organizację i udział w obozach i zgrupowaniach, rozgrywkach i zawodach sportowych o zasięgu ogólnopolskim oraz  międzynarodowym.

45 tys. zł to kwota, jaką ratusz wesprze MKS Agros. Chodzi o realizację programu szkolenia dzieci i młodzieży w sekcjach lekkiej atletyki i szachach, poprzez organizację i dział w treningach, zgrupowaniach i zawodach w ramach współzawodnictwa sportowego. Identyczną kwotę dostał też UKS Niedźwiadek, który promuje piłkę nożną jako alternatywę spędzania wolnego czasu oraz gwarancję wszechstronnego rozwoju młodego organizmu. 45 tys. zł to również kwota dotacji dla UKS Tempo na prowadzenie treningów piłki siatkowej oraz udział w rozgrywkach.

Dotację w wysokości 28 tys. zł miasto przyznało MKS Dragon na prowadzenie szkolenia dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych z zakres strzelectwa sportowego.

Napięcie na linii Chełmianka - miasto na poniedziałkowym spotkaniu [CZYTAJ]

Miejski Szkolny Związek Sportowy zajmuje się w mieście organizacją współzawodnictwa sportu szkolnego. Dofinansowanie na ten cel to w tym roku 19 tys. zł. Ponadto MSZS dostanie półtora tysiąca na organizację XXX Jubileuszowego Bieg Niepodległości.

10 tys. zł to kwota dotacji, jaką otrzymał KS Ogniwo. Za pieniądze z dotacji tenisiści będą się szkolić, uczestniczyć w rozgrywkach i zawodach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Dotację w tej samej wysokości dostał też MKS Sambo na realizację programu szkolenia w tej dyscyplinie sportowej w tym roku.

Dofinansowanie otrzymało także ChTKKF. Dotacja w wysokości 9 tys. zł ma być wsparciem organizacji i udziału w imprezach sportowych, rekreacyjnych, turniejach i ligach dzieci oraz młodzieży, osób dorosłych i osób niepełnosprawnych. Chełmski TKKF otrzymał też 6 tys. zł na zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą, szkolenie kadry ratowniczej, naukę pływania dla dzieci i młodzieży.

8 tys. 500 zł to wysokość dotacji przyznanej MKS II LO Chełm. Wsparcie od miasta klub wykorzysta na realizację program szkoleniowego, organizację i udział w zawodach i innych imprezach sportowych, jeżeli te przyczynią się do istotnej popularyzacji tej dyscypliny.

Umowy na obwodnice podpisane. Kiedy możemy spodziewać się realizacji? [CZYTAJ]

MKS Judo Chełm i MUKS Lider przy ZSO nr 8 to kluby, którym przyznano dofinansowanie w wysokości 8 tys. zł. Dotacje w wysokości 7 tys. zł otrzymały z kolei: ChKK Kyokushin oraz ULKS Olimpijczyk. Karatecy dostali też 2 tys. zł na organizację XXVI Międzynarodowego Turniej Karate z okazji Święta Niepodległości.

MUKS 5 Chełm dostał 5 tys. 500 zł na realizację programów szkolenia sportowego oraz udział w rozgrywkach i zawodach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, zgrupowaniach oraz obozach.

Dotację w wysokości 5 tys. zł miasto przyznało Klubowi Kyokushin-kan Karate Do na szkolenie, zajęcia i udział w różnego rodzaju zawodach. Karatece z Klubu Karate Kyoksihn Kanku dostali z kolei na podobny cel 3 tys. zł. Druga dotacja dla tego samego klubu wynosi tysiąc zł i ma być przeznaczona na organizację V Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin IKO o Puchar Prezydenta Miasta Chełm.

Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy dostał 2 tys. zł na udział w zawodach sportowych organizowanych przez związki i federacje sportowe w kraju i zagranicą.

Tysiąc zł wsparcia otrzymał od ratusza Klub Żeglarski Chełm na projekt pod nazwą "Chełmianie Żeglują". Tyle samo dostała parafia pw. Świętej Rodziny na VI edycję Parafialnego Turniej Dzikich Drużyn w piłkę nożną. To nie jedyna dotacja tej parafii. Kolejny tysiąc złotych miasto przekaże na Szkolną Ligę Rowerową ze Świętym Janem Pawłem II. Fundacja Maratony Kresowe z Białegostoku też ma przyznany tysiąc zł na Międzynarodowy Wyścig Rowerowy MTB XCT z cyklu Maratony Kresowe.

Listę dotowanych projektów zamyka Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowo-Sportowe Aktywna 8, które otrzymało od miasta 500 zł na cykliczne turnieje koszykówki dla dziewcząt i chłopców klas V-VI miejskich szkół podstawowych.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe