Umowy na obwodnice podpisane | Super Tydzień

  • 11.03.2019, 08:52 (aktualizacja 11.03.2019, 12:17)
  • AN
Umowy na obwodnice podpisane | Super Tydzień
W Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste podpisanie dwóch umów dotyczących realizacji budowy obwodnicy Chełma. Chodzi o przygotowanie koncepcji programowej tras od Piask do węzła Chełm Zachód oraz od węzła Chełm Wschód do Dorohuska.

Oznacza to, że opracowywana jest dokumentacja dla całego odcinka drogi ekspresowej S12 od Piask koło Lublina do granicy z Ukrainą w Dorohusku o długości 75 km. Wykonawca obu umów, firma TPF, będzie miała 23 miesiące na realizację. Łączny koszt opracowania dokumentacji, ustalającej ostateczny techniczny wariant realizacji inwestycji, oraz przeprowadzone rozpoznanie podłoża gruntowego to blisko 9,7 mln zł. Projektanci przygotują analizy i prognozy ruchu, opracowania geodezyjne i kartograficzne dla celów projektowania dróg, a także wszelkiego rodzaju opracowania geologiczne i hydrologiczne.

Wyniki ich pracy posłużą również do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie projektuj i buduj.

  - Chełm dawno powinien być miastem, które korzysta z tego, że przejeżdża obok niego 50% wszystkich towarów, które kierowane są na wschód, nie tylko na Ukrainę. Jednak z tego potencjału nie korzystał z uwagi na brak infrastruktury. To, co się dzisiaj dzieje, czyli podpisanie umowy na S12 wraz z nowoczesnym terminalem dla ciężarówek w Dorohusku,  pozwoli mieszkańcom Chełma żyć na bardzo wysokim poziomie – powiedział na spotkaniu wojewoda Przemysław Czarnek.

Obiecanki dla Chełmianki. Na jakie fundusze może liczyć miejski klub piłkarski? [CZYTAJ]

Przebieg przyszłej drogi ekspresowej S12 od Piask do Dorohuska jest już ustalony decyzją środowiskową i nie ulegnie zmianie. Projektanci przygotują propozycje rozwiązań obsługi ruchu lokalnego, dojazdów do pól i posesji. Rozwiązana te zostaną przedstawione mieszkańcom podczas spotkań informacyjnych. Będzie to ostatni moment na zgłaszanie ewentualnych uwag do projektu.

Umowa na koncepcję programowa S12 podpisana została w obecności wicemarszałek Sejmu RP Beaty Mazurek, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i prezydenta Chełma Jakub Banaszka.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MrLutek
MrLutek 14.03.2019, 23:27
Wielkie budowy, obwodnice, a radni i prezydenci Chełma jakoś nie "mogą zbudować porządnego parkingu w "borku". Przejeżdżając przez Chełm potrzebuję się zatrzymać, ale ten parking od lat jest wstydliwą wizytówką Chełma.
Kryslc
Kryslc 12.03.2019, 05:49
Kilkanaście lat temu były nawet spotkania z mieszkańcami w tej sprawie i nic. Samo podpisanie niczego nie zmienia.
obiektywny
obiektywny 12.03.2019, 19:29
Oczywiście, masz rację. Pragnę Ci przypomnieć, że kiedyś wystarczył tylko JEDEN sprzeciw i budowa ekspresówki, autostrady czy jakiejkolwiek drogi była wstrzymana. Od jakiegoś czasu mamy wreszcie normalne prawo i to WIĘKSZOŚĆ decyduje a nie jednostka blokuje. Tym sposobem jest szansa że w tym wrednym społeczeństwie można cokolwiek zrobić dobrego i przydatnego. ...bo KAŻDY chce mieć autostrady, ekspresówki, lotniska i dworce ale akurat w innym miejscu niż projekt przewiduje.
Emeryt
Emeryt 11.03.2019, 17:37
Tytul obwodnica tekst przekopiwany z innych portali o expresowce. Żenado.
Czytelnik
Czytelnik 11.03.2019, 17:51
Tzn. z których? Bo jak tak przeglądam inne portale to wszędzie są te same informacje. Idąc pana logiką, każdy od siebie kopiuje. Co trzeba napisać, żeby się wyróżniać? Skład materiałów budowlanych?

Pozostałe