Biegacze pokonali Kumową! | Super Tydzień

9 marca przeprowadzono pierwszą edycję biegu przełajowego w Kumowej Dolinie. Rywalizację na dwóch dystansach ukończyło 166 zawodników.

Zwycięzcą biegu na dystansie 30 km wśród mężczyzn został Artur Jendrych ( 2:24:46) ze Świdnika. Drugi był Rafał Pajdosz (2:29:02) z Białej Podlaskiej, a trzeci Kamil Borowski (2:32:33) z Żółtaniec-Kolonii. Wśród kobiet najszybsza była Magdalena Gajek (2:51:57) z Czółnej. Drugie miejsce zajęła Izabela Malinowska (3:06:36) z Kraśniczyna. Trzecia przybiegła Anna Brzozowska (3:10:07) z Krasnegostawu.

Na dystansie 8 km najszybszy był Rafał Ogrodowczyk (47:49) z Chełmskiej Grupy Triathlonu. Drugi przybiegł Krzysztof Gołębiowski (47:50) z klubu Chełm Biega. Na najniższym stopniu podium stanął Marek Reszka (48:12) z Lublina. Najszybszą kobietą była Justyna Jagiełło (49:01) z Chełma. Kolejne miejsca zajęły Monika Kosz (56:27) z Pawłowa i Ewelina Sosińska (57:05) z Janowa. Pełna lista wyników jest dostępna na stronie zmierzymyczas.pl.