Więcej ścieżek rowerowych i nowy parking | Super Tydzień

  • 8.03.2019, 14:10
  • juna
Więcej ścieżek rowerowych i nowy parking | Super Tydzień
Do kwietnia przyszłego roku w gminie Chełm powstanie ponad 6 km nowych ścieżek rowerowych i parking nad Zalewem Żółtańce. To wszystko w ramach tworzenia Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego, który obejmuje gminę Chełm, Kamień i miasto Chełm.

Nad zalewem powstanie aż 208 miejsc parkingowych, w tym 15 dla osób niepełnosprawnych. Odwiedzający zalew z pewnością będą zadowoleni z tej inwestycji. Dotąd musieli parkować głównie na kurzącym się w lecie gruncie, który po deszczu zmieniał się w błoto.

Oprócz parkingu powstaną też w gminie nowe ścieżki rowerowe. Najdłuższa z nich będzie prowadziła z Horodyszcza, przez Parypse i Staw aż do drogi na Cyców. Jej długość to ponad 3,7 km. Powstanie też ścieżka prowadząca z Weremowic do Depułtycz Królewskich o długości 1,2 km. 850-metrowa ścieżka pojawi się w Żółtańcach Kolonii. Wybudowany zostanie też krótki 200-metrowy odcinek nad Zalewem Żołtańce.

Są pieniądze na inwestycje kulturalne. Na co zostaną przeznaczone? [CZYTAJ]

Dobra wiadomość dla rowerzystów jest też taka, że nowe ścieżki będą asfaltowe. Oznacza to dla nich dużo płynniejszą i wygodniejszą jazdę niż na powierzchni brukowanej. Ta inwestycja będzie kosztowała gminę ponad 4 mln zł. Jej wykonaniem zajmie się wyłoniona w drodze przetargu firma Drogmost z Zamościa. Planowo prace mają zostać zakończone 30 kwietnia 2020 r.

juna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe