Miasto podzieliło kasę na kulturę | Super Tydzień

  • 08.03.2019, 12:17
  • AN
Miasto podzieliło kasę na kulturę | Super Tydzień
85 tys. 600 zł rozdysponowało miasto na projekty organizacji pozarządowych i parafii w ramach konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Najwyższą dotację przyznano katolickiemu Stowarzyszeniu Civitas Christiana.

XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej to wydarzenie, które otrzymało od komisji konkursowej wsparcie w wysokości 7 tys. zł. Impreza na stałe weszła już do kalendarza kulturalnego Chełma. Co roku organizatorzy zapraszają do naszego miasta wielu znakomitych artystów, podróżników, pasjonatów. Stowarzyszenie Civitas Christiana ubiegało się o dotację w wysokości...

Dotację w wysokości 6 tys. zł otrzymała parafia pw. Narodzenia NMP na "Wieczory organowe na Górze Chełmskiej". Bazylika dostała też wsparcie w wysokości 4 tys. zł na wydawnictwo pokonferencyjne "Góra Katedralna. Pomiędzy współczesnością, historią i archeologią". Z kolei parafia pw. św. Rodziny ma przyznane dofinansowanie na festiwal rodzin promujący pieśni patriotyczne, ludowe i religijne. Kwota dotacji to 5 tys. zł. Tyle samo dostał Klub Żeglarski z Chełma na IX Chełmski Festiwal Szantowy.

"Cały świat to jeden wielki Chełm" to impreza, którą dzięki wsparciu miasta będzie organizować Stowarzyszenie WeRwA. Dotacja na ten cel to również 5 tys. zł. Dofinansowanie w tej samej wysokości uzyskała Estrada Dziecięca Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca. Wydarzenie, które chce zorganizować, to Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem Współczesnym. Estrada otrzymała też drugą dotację w wysokości 3 tys. 500 zł na zadanie pod hasłem "Tańcz jak mistrz z Estradą Dziecięcą".

Chełm roi się od absurdów drogowych. Gdzie są i na czym polegają? [CZYTAJ]

Towarzystwo Muzyczne dostało dofinansowanie w wysokości 4 tys. 500 zł na XI Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Gitara na Kresach". Druga dotacja dla Towarzystwa, w wysokości 2 tys. zł, ma być przeznaczona na organizację konkursu wiedzy o Stanisławie Moniuszko. Stowarzyszenie Chór Ziemi Chełmskiej "Hejnał" otrzymało z kolei 4 tys. zł na organizację Międzynarodowych Spotkań Chóralnych.

"Wędrówki po Chełmie i Ziemi Chełmskiej" to tytuł przewodnika krajoznawczo-turystycznego, jaki ma powstać w tym roku. Jego wydanie przygotowuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Chełmie. Ratusz dofinansuje je kwotą 4 tys. zł. Identyczną kwotą urząd chce wesprzeć Chełmskie Towarzystwo Naukowe. Tym razem chodzi o wydanie II tomu Encyklopedii Chełma. Kolejna dotacja dla ChTN to 4 tys. zł na wspieranie przedsięwzięć i programów edukacyjnych dotyczących wszystkich dziedzin działalności kulturalnej dla seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

"Stanisław Moniuszko na cztery pory roku" to wydarzenie, które chce w Chełmie zorganizować lubelska fundacja Eduartte. Dotacja wynosi 4 tys. zł.

3 tys. zł urząd przyznał Stowarzyszeniu Integracji Transgranicznej "Łączy nas Bug" na III edycję festiwalu Niezła Sztuka. Ta sama organizacja pozarządowa dostała też 500 zł na VI edycję przeglądu kina ukraińskiego.

Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej planuje wydać album zatytułowany "Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska 1989-2019". Miasto dofinansuje publikację kwotą 2 tys. zł. "Artystyczne prezentacje osób niepełnosprawnych" to impreza, którą planuje zorganizować w Chełmie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci "O uśmiech dziecka". Samorząd dołoży do wydarzenia 2 tys. zł.

Złodziejski autostopowicz w rękach policji. Jak wpadł? [SPRAWDŹ]

Stowarzyszenie Przyjaźń-Dustlik dostało dotację na obchody tradycyjnego święta Nawruz w Chełmie. Wsparcie wyniesie 1 tys. 500 zł.

Dotacje w wysokości tysiąca złotych otrzymały: parafia pw. Chrystusa Odkupiciela na wydawanie czasopisma "Powinność", Stowarzyszenie Pasja na katalog malarstwa oraz drugą na plener malarski, PTTK na V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie, a także druga na wydanie publikacji o Stanisławie Skibińskim.

Dwie dotacje zostały przyznane także Stowarzyszeniu Młodzi aktywni - młodzież i sympatycy IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Pierwsza w wysokości 600 zł na organizację konkursu o Jadwidze Młodowskiej, druga - w kwocie 500 zł na warsztaty beatbox.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe