Koncertowa niespodzianka dla pań | Super Tydzień

  • 07.03.2019, 13:57 (aktualizacja 08.03.2019, 13:34)
  • AN
Koncertowa niespodzianka dla pań | Super Tydzień
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chełmie Andrzej Wojtaszek zaprasza na wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Nasze miasto 8 marca odwiedzi Marcin Dominik Głuch, pianista, dyrygent, antropolog kultury polskiej i kompozytor.

Sala koncertowa im. Idy Haendel to miejsce nie tylko przyciągające aranżacją i wyposażeniem, ale również posiadające niepowtarzany klimat oraz niespotykaną, urzekającą atmosferę. Nic więc dziwnego, że do Chełma chcą przyjeżdżać muzycy z tzw. górnej półki. Tym razem, na zaproszenie dyrektora Andrzeja Wojtaszka, szkoła muzyczna gościć będzie pianistę i kompozytora Marcina Dominika Głucha, absolwenta Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem światowej sławy profesorów m.in. Antoniego Szalińskiego.

Chełm miastem pełnym absurdów... drogowych. Gdzie są? [CZYTAJ]

Głuch na stałe mieszka w Szwecji. Pracuje jako pianista w Performing Arts School "Dansforum" w Göteborgu. Od 2008 współpracuje gościnnie z duńskim wydawnictwem Samfundet w Kopenhadze oraz szwedzkim wydawnictwem jako gościnny pianista, od 2009 - z Fińskim Centrum Informacji Muzyki w Helsinkach. Jego aktywna działalność nie ogranicza się tylko do wykonywania muzyki. Marcin Dominik Głuch jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji. Ma na swoim koncie kompozycje na fortepian, organy, balet, chór. O kreatywności pianisty świadczy współpraca  z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Rzymie i Pradze, Szwedzkim Kościołem Protestanckim w Berlinie, Nicei, Paryżu i Palma de Mallorca. Jest również częstym gościem w Polsce. Był gościnnym pianistą i chórmistrzem Teatru Muzycznego "Rampa" w Warszawie, gdzie przygotowywał przedstawienie Brat Naszego Boga z muzyką Zygmunta Koniecznego. Oprócz koncertów prowadzi warsztaty dla młodzieży, a także zasiada w jury konkursów muzycznych.

Artysta jest propagatorem polskiej muzyki fortepianowej, ale tym razem, chełmskim melomanom zaprezentuje wyjątkowy program złożony z utworów L. van Beethovena, F. Mendelssohna i R. Wagnera. Zatem muzyka wielkich mistrzów wykonana przez Marcina Dominika Głucha w czwartek 8 marca może być swoistą dedykacją na Dzień Kobiet. Koncert rozpocznie się o godz. 17.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe