(W)schody Powiatu rozdane | Super Tydzień

  • 05.03.2019, 12:43
  • TS
(W)schody Powiatu rozdane | Super Tydzień
Agnieszka Smoliński, Muzeum – Zespół Synagogalny oraz Hotel Drob w Urszulinie to laureaci trzeciej edycji prestiżowego konkursu, organizowanego przez włodawskie starostwo. Statuetki rozdano podczas piątkowej gali, która odbyła się we wspomnianym Hotelu Drob.

- Cieszę się, że po raz kolejny mogliśmy docenić osoby, instytucje i firmy, które poprzez swoją codzienną ciężką pracę osiągnęły sukcesy, przyczyniając się przy tym do promocji naszego regionu. I nie chodzi tutaj wcale o wysokość obrotów itp. Często bywa, że firmy te, czy osoby docenione zostały gdzieś na zewnątrz – poza naszym regionem, a w samym powiecie włodawskim już nie. A o sukcesach naszych mieszkańców, instytucji, czy firm trzeba mówić głośno, bo to dobre przykłady dla społeczeństwa. Pokazują, że mieszkając na ziemi włodawskiej, można osiągać sukcesy nie tylko na skalę polską, ale i europejską – tłumaczy ideę konkursu starosta Andrzej Romańczuk.

W kategorii "Osoba" tegoroczny tytuł (W)schodu Powiatu Włodawskiego odebrała Agnieszka Smolińska, jedyna mieszkanka powiatu włodawskiego i jedna z niewielu kobiet w Polsce, która startuje w Enduro – wyczynowych rajdach motocyklowych. Smolińska jest członkiem Włodawskiego Motorowego Klubu Sportowego. Jako zapalona miłośniczka motocrossu i enduro kilka lat temu doprowadziła do powstania w Dołhobrodach wyczynowego toru dla sportowców-motocyklistów. To jednak nie wszystko. Następnym jej krokiem była dzierżawa należącej do miasta niszczejącej hali po dawnym tartaku. Blisko dziesięć lat temu zapisała się do szkoły nauki jazdy enduro. Musiała dojeżdżać kilkaset kilometrów, żeby potrenować przez kilka godzin. Nie stanowiło to jednak dla niej żadnego problemu. W sierpniu 2012 roku po raz pierwszy wystartowała w zawodach, które odbyły się w Malechowie. Od tamtej pory jeździ wyczynowo. Jej kariera sportowa usłana jest wieloma sukcesami. Pierwszy osiągnęła w 2014 r., kiedy w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski kobiet w enduro zajęła trzecie miejsce. Przez kolejne dwa lata kończyła sezon na drugiej pozycji. Z kolei w 2017 r. zdobyła upragniony Puchar Polski. 12 miesięcy później powtórzyła ten sukces. Ponadto Smolińska może pochwalić się także brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Europy.

Pierwsza tura zwolnień w Cementowni Rejowiec. Jakie odprawy otrzymają pracownicy? [SPRAWDŹ]

W tej kategorii nominowani byli również Mieczysław Tokarski – lokalny regionalista i przewodnik turystyczny, założyciel i pierwszy prezes utworzonego 29 maja 1973 roku włodawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego, a także Dorota Łubkowska – nauczycielka geografii, pasjonatka rajdów pieszych i członkini PTTK, jedna z założycielek Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Parasol".

Statuetkę w kategorii "Firma" otrzymał trzygwiazdkowy Hotel Drob w Urszulinie, położony niedaleko Poleskiego Parku Narodowego, jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych hoteli w województwie lubelskim. Prowadzą go Maria i Ryszard Drobowie. Firma specjalizuje się w usługach hotelarsko-gastronomicznych, sprosta nawet najbardziej wymagającym klientom. Hotel posiada obecnie 59 pokoi o wysokim standardzie ze 150 miejscami noclegowymi (w tym pokój przystosowany do osoby niepełnosprawnej). Restauracja proponuje na co dzień dania regionalne. Oprócz tego organizowane są przyjęcia okolicznościowe. Sale – Kryształowa i Bankietowa, mogą pomieścić od 350 do 600 gości. Hotel Drob jest miejsce, zarówno dla osób chcących wypocząć, jak i dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Do dyspozycji gości jest kort tenisowy oraz boisko do siatkówki. Z kolei dla najmłodszych gości w hotelu znajduje się kącik zabaw, zaś na zewnątrz plac zabaw dla dzieci.

Nominację w tej kategorii otrzymało również Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "Energetyk", specjalizujące się przede wszystkim w budowie, przebudowie oraz projektowaniu sieci elektroenergetycznych i instalacji elektrycznych, oświetlenia ulicznego, drogowego i parkowego, instalacji fotowoltaicznych i specjalistycznych. Nominowane było także Siedlisko Sobibór, którego właścicielką jest Ewa Szeloch. Z atrakcji wypoczynku Siedliska, które w ostatnim czasie powiększyło się o nietypowy element zagrody – domki na... drzewach", korzystają setki gości, w tym bardzo wielu z zagranicy.

Badania techniczne tylko "na niby". W której stacji diagnostycznej odbywał się taki proceder? [CZYTAJ]

Kategorię "Instytucja" wygrało Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie. To powiatowa instytucja kultury doskonale promująca nie tylko region, ale również całe województwo. Jej siedzibą jest zabytkowy, a także unikalny w całej Europie kompleks budynków po dawnej gminie żydowskiej. Tworzą go: Wielka Synagoga wybudowana w latach 1764-1774, Mała Synagoga wybudowana u schyłku XVIII w. (przed 1786 r.), a także Dom Pokahalny z 1928 r. Sztandarowym w sferze działalności włodawskiego Muzeum jest niezwykłe przedsięwzięcie – Festiwal Trzech Kultur. Od 18 lat wydarzenie to jest jedną z najważniejszych imprez nie tylko w kalendarzu kulturalnym Lubelszczyzny, ale i całej Polski.

Pozostali nominowani w tej grupie to: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej.

TS

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe