Zwolnieni z odprawami | Super Tydzień

  • 05.03.2019, 11:54
  • MP, juna
Zwolnieni z odprawami | Super Tydzień
Po trzydniowych negocjacjach związków zawodowych z władzami Cementowni Rejowiec udało się ustalić warunki zwolnień. Ponad 40 pracowników otrzyma odprawy finansowe. Zakład nadal będzie funkcjonować, ale już tylko jako przemiałownia.

Spotkanie związków zawodowych z władzami spółki przyniosło spodziewane efekty. Jednym z jego skutków jest ustalenie wysokości odpraw, jakie otrzyma 44 zwolnionych pracowników.

- Pracownicy z 10-letnim i krótszym stażem otrzymają trzykrotność średniego miesięcznego wynagrodzenia - wylicza Robert Szwed, przewodniczący Związku Zawodowego "Budowlani". - Ci, którzy pracowali od 11 do 20 lat 7-krotność, od 21 do 30 lat natomiast 13-krotność. Osoby z dłuższym stażem niż 30 lat mogą zaś liczyć na 19-krotne miesięczne średnie wynagrodzenie.

Proces zwolnień potrwa do czerwca, potem w zakładzie pozostanie jeszcze 60 osób.

- Władze spółki dołożą wszelkich starań, aby wesprzeć w tym trudnym czasie wszystkich pracowników, których dotyczy ta decyzja, oferując im szeroki pakiet pomocy oraz profesjonalne programy wsparcia - przekazała nam Agnieszka Babińska z Cement Roadstone Holdings, firmy, w skład której wchodzi Cement Ożarów.

Aktualnie zakład został przekształcony w przemiałownię klinkieru, jednego z kluczowych elementów w produkcji cementu. O jej dalszym losie, a tym samym losie pozostałych pracowników będzie decydował rozwój sytuacji na rynku gospodarczym.

Kolejny sukces chełmskich karateków. Jak im poszło podczas międzynarodowych zmagań? [CZYTAJ]

MP, juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 05.03.2019, 19:31
Jestem pewien że zwolnią, wszystkich rozłożą w czasie zwolnienia i baj, baj na zasiłki a potem depresja i załamka.
Bobas
Bobas 05.03.2019, 14:49
Śmiech na sali, tak się traktuje ludzi którzy oddali serce i zdrowie cementowni.....Brawo brawo
Ty
Ty 08.03.2019, 12:35
No faktycznie bo jest czwmu oddawac ?

Pozostałe