Giełda szkół już niebawem | Super Tydzień

  • 2.03.2019, 14:24
  • (apm)
Giełda szkół już niebawem | Super Tydzień
Uczniowie kończący szkołę podstawową i gimnazjum będą mieli okazję zapoznać się z ofertą lokalnych placówek oświatowych z Chełma i powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego podczas Giełdy Szkół. Zainteresowani powinni to wydarzenie już zapisać w swoim kalendarzu.

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza na 23. edycję Giełdy Szkół – EDUwybory 2019, która w tym roku odbywać się będzie w dniach 12-15 marca (wtorek-piątek) w godz. 8.30-14.30 w holu głównym Miejskiej Hali Sportowej MOSiR przy ul. Granicznej 2A.

Giełda Szkół to akcja znana w środowisku od ponad 20 lat, podczas której prezentowana jest kompleksowa oferta edukacyjna szkół średnich z Chełma i okolic. Adresowana jest do uczniów kończących gimnazjum i szkołę podstawową, którzy stają przed koniecznością wyboru dalszej drogi kształcenia. Giełda Szkół to nie tylko stoiska, gdzie można poznać ofertę liceów, techników i szkół zawodowych. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły, a także ich rodzice i opiekunowie mogą uzyskać dodatkowe informacje m.in. o egzaminach gimnazjalnych i ósmoklasisty, o tym, jakie wymagania rekrutacyjne mają różne szkoły średnie. O tym wymaganiach pisaliśmy TUTAJ.

Warszawiacy zachwyceni Chełmem! W jaki sposób? [CZYTAJ]

Jak co roku na giełdzie funkcjonować będzie punkt konsultacyjny, gdzie dyżury będą pełnić psycholodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 i nr 2 oraz doradcy zawodowi z Ochotniczego Hufca Pracy w Chełmie i z Powiatowego Urzędu Pracy. Można będzie z nimi porozmawiać o swoich zainteresowaniach i uzyskać fachową pomoc w wyborze dalszej ścieżki kształcenia

Patronem medialnym wydarzenia jest Super Tydzień Chełmski i radio Bon Ton.

 

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe