Którą podstawówkę wybrać? | Super Tydzień

  • 1.03.2019, 09:40
  • AN
Którą podstawówkę wybrać? | Super Tydzień
25 lutego rozpoczął się nabór do klas pierwszych szkół podstawowych. W pierwszej kolejności do placówek miejskich mogą zapisywać się kandydaci z tzw. obwodu.

Od 1 września 2019 naukę w szkole podstawowej muszą rozpocząć wszystkie dzieci 7-letnie, tj. urodzone w 2012 roku, natomiast dzieci 6-letnie urodzone w 2013 r. mają prawo, nie obowiązek, do rozpoczęcia nauki.

Nabór do podstawówek odbywa się w dwóch etapach. Najpierw przyjmowane są zgłoszenia dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły, w późniejszym terminie odbędzie się rekrutacja kandydatów do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem.

Zapisy dzieci z obwodu ruszyły 25 lutego i potrwają do 8 marca. Maksymalnie kandydat może wybrać trzy placówki, z których pierwsza określana jest szkołą pierwszego wyboru. Wniosek zgłoszeniowy należy wypełnić w formie papierowej w sekretariacie szkoły podstawowej (obwodowej). Kolejny termin dotyczy dzieci z innych obwodów. Można je zapisywać od 11 marca do 5 kwietnia, pod warunkiem, że placówka dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.

Od poniedziałku rozpoczynają się zapisy do przedszkoli. Na jakich warunkach? [CZYTAJ]

W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone w uchwale rady miasta z 28 lutego 2017 roku. Dodatkowe punkty w rekrutacji można uzyskać m.in. za to, że: kandydat mieszka na terenie miasta, ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, pochodzi z rodziny wielodzietnej, jego rodzeństwo uczęszcza do szkoły pierwszego wyboru, jest wychowywane tylko przez jedno z rodziców.

- Rodzice kandydata składają podpisany wniosek rekrutacyjny o przyjęcie dziecka do szkoły w szkole pierwszego wyboru. Wniosek rekrutacyjny będzie można wypełnić, korzystając ze strony internetowej www.chelm.elemento.pl lub w formie papierowej w sekretariacie danej podstawówki - informuje Departament Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Chełm.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej szkoły podstawowej zostaną podane do publicznej wiadomości 18 kwietnia.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe