Wiosną będzie pięknie! | Super Tydzień

  • 23.02.2019, 12:32 (aktualizacja 24.02.2019, 12:36)
  • juna
Wiosną będzie pięknie! | Super Tydzień
Park przy Pałacu Ossolińskich przeszedł renowację. Pierwsze efekty już można zauważyć: wyznaczone alejki, muszla koncertowa z ławeczkami dla widowni, drewniana altanka czy mostek.

W pełnej krasie park zaprezentuje się jednak dopiero wiosną i latem, kiedy drzewa i krzewy okryją się świeżą zielenią zielenią i zakwitną klomby kwiatów. Wtedy będzie to miejsce idealne na spotkania kulturalne czy rekreacyjne dla mieszkańców Rejowca i okolicznych miejscowości. Jak mówi burmistrz Rejowca, Tadeusz Górski już można zauważyć, że coraz więcej osób wybiera park przypałacowy na spacery i jako miejsce idealne do odpoczynku. Nowe obiekty i planowane wydarzenia kulturalne mają jeszcze bardziej do tego zachęcać. Oficjalne otwarcie nowych obiektów już na wiosnę. 

Płyty nagrobne i krzyże trafiły na... wysypisko! Jak do tego doszło? Sprawę zbadali nasi dziennikarze [CZYTAJ]

Do pełni piękna i szczęścia brakuje jeszcze tylko renowacji elewacji Pałacu Ossolińskich, czy raczej, jak mówią źródła historyczne, Zaleskich. Obecnie mieści się tam Urząd Miasta Rejowiec. Burmistrz Górski liczy, że także tę inwestycję uda się zrealizować. Jednak w tym przypadku uzależnione jest to nie tylko od środków finansowych, ale też od opinii konserwatora, który wydaje zgodę na remont zabytkowych budowli.

 

 

juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe