Na ratunek rodzącej... przez błoto | Super Tydzień

  • 22.02.2019, 08:19
  • AN
Na ratunek rodzącej... przez błoto | Super Tydzień
To cud, że udało się dowieźć tę kobietę do szpitala na czas - mówi jedna z mieszkanek. Wszystko przez hałdy błota, w których utknęła najpierw jedna, a potem druga karetka pogotowia. Ratownicy, którzy mieli nieść pomoc, sami jej potrzebowali.

Karetka pogotowia miała dojechać do rodzącej kobiety mieszkającej w Żalinie Kolonii. Wszystko wskazywało na to, że pomoc lekarska jest potrzebna, a czasu nie ma zbyt dużo, bo pacjentka miała skurcze co 5 minut. Ratownicy wyjechali na interwencję tuż po godzinie 16.

Niestety, karetka nie dojechała, bo ugrzęzła w błocie. Dyspozytor wysłał więc kolejną. Ta także nie była w stanie przejechać. Dwa zespoły zostały unieruchomione. Kolejny, który miał  dotrzeć inną drogą, również się zakopał.

- W tym roku to pierwsze tego typu zdarzenie, ale w poprzednich latach zdarzały nam się podobne sytuacje. Zaniedbane drogi dojazdowe zagrażają bezpieczeństwu - mówi wprost Anetta Szepel, pielęgniarka koordynująca w Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. - Pamiętajmy, że jeśli karetka czy straż pożarna nie dojedzie na czas, może się to skończyć tragicznie.

Najnowsze oferty pracy [SPRAWDŹ]

Ratownicy wrócili z tej interwencji do stacji pogotowia około godz. 18.

- Gdyby nie pomoc mieszkańców, ta historia mogła się zakończyć źle. Jesteśmy wdzięczni za to, że wsparli nas i wyciągnęli nasze karetki z błota - mówi pielęgniarka koordynująca z SRM. - Kobieta cała i zdrowa została dowieziona do szpitala.

- Ta droga jest dość oddalona od centrum, prowadzi do posesji znajdujących się już na granicy Żalina i Dobryłowa. Rzeczywiście była i jest w złym stanie - przyznaje radna gminna Leokadia Walczuk. - Została utwardzona, jednak trzeba ją jeszcze wyrównać.

- Aż strach pomyśleć, co byłoby, gdyby karetka jechała do zawału albo straż do pożaru. Trzeba jak najszybciej poprawić stan takich gruntówek - mówi oburzony sytuacją mieszkaniec gminy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
polka zasciankowa
polka zasciankowa 22.02.2019, 17:50
wokol dwudziesty pierwszy wiek a my mimo dobrej zmiany cofamy sie zostalismy w tyle gdy swiat pomknal i ile jeszcze....

Pozostałe