Szymonowicz triumfuje w Pucharze Polski | Super Tydzień

Mocnym akcentem tegoroczny sezon startowy rozpoczął reprezentant Cementu Gryfa Chełm Szymon Szymonowicz. 19-letni zapaśnik w świetnym stylu wywalczył złoty medal w rozegranym w Raciborzu Pucharze Polski Seniorów. W drodze po triumf podopieczny trenera Andrzeja Głąba odprawił z kwitkiem kilku starszych i bardziej doświadczonych od siebie zawodników.

W swoim pierwszym pojedynku na matach w Raciborzu Szymon Szymonowicz, startujący w kategorii wagowej 82 kg wygrał przez przewagę techniczną z reprezentantem gospodarzy Arsenem Mkrtchyanem (MKZ Unia Racibórz). 19-letni chełmianin zupełnie zdominował swojego rywala, zdobywając dziewięć punktów, nie tracąc żadnego.

W drugim starciu podopieczny trenera Andrzeja Głąba zmierzył się z Wojciechem Wołowiczem (ZKS Granica Gdańsk). Również i w tej walce Szymonowicz wyraźnie dominował. Po świetnych akcjach uzyskał ośmiopunktową przewagę, zwyciężając tym samym przez tzw. przewagę techniczną.

W trzeciej rundzie zawodów Szymonowicz miał wolny los, z kolei w pojedynku o złoty medal zapaśnik Cementu Gryfa w świetnym stylu pokonał starszego od siebie o 11 lat wicemistrza Polski seniorów Jacka Tomaszewskiego (AKS Piotrków Trybunalski). Wynik 10:2 na korzyść 19-letniego zawodnika z Chełma mówi sam za siebie.

- Mimo że nasz reprezentant zdobył przewagę techniczną, to jeszcze w dodatku położył swojego rywala na łopatki. To było fenomenalne zakończenie walki – relacjonuje Andrzej Głąb, szkoleniowiec Cementu Gryfa Chełm. - Do startu w Pucharze Polski Szymonowicz przygotowywał się na 14-dniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Armenii. Jak widać, ciężkie treningi przyniosły świetny efekt – dodaje trener Szymonowicza.

Paulina Zielińska z rekordem Polski! [CZYTAJ]

Bliski zdobycia medalu w Pucharze Polski był również inny reprezentant Cementu Gryfa, Igor Shepetun (startujący w kat. wagowej 97 kg). Od stycznia zawodnik ten objęty jest rywalizacją w grupie juniorów, a mimo to w Raciborzu zaliczył udany debiut wśród seniorów. W swojej pierwszej walce chełmianin uległ (przez przewagę techniczną 0:9) Maciejowi Romanowskiemu, późniejszemu brązowemu medaliście z KS AZS AWF Warszawa, ale w dwóch kolejnych konfrontacjach nie dał szans swoim rywalom. Shepetun najpierw uporał się z Waldemarem Zamiarem (KS Sobieski Poznań), wygrywając przez przewagę techniczną 8:0, zaś w następnej rundzie pokonał przez poddanie Karola Chudzika (RCSZ Olimpijczyk Radom).

W walce o brązowy krążek chełmski zapaśnik uległ przez przewagę techniczną 0:10 starszemu i bardziej doświadczonemu Marcelowi Kasperkowi (RCSZ Olimpijczyk Radom). Ostatecznie Shepetun w swoim debiucie w grupie seniorów sklasyfikowany został na wysokim piątym miejscu w kraju.

- Ta pozycja w Pucharze Polski to niewątpliwie sukces dla Igora. Trzeba podkreślić, że jeszcze w ubiegłym roku startował on w grupie kadetów. Od stycznia przeszedł do kategorii juniorów, a w Raciborzu walczył z seniorami – chwali swojego podopiecznego trener Andrzej Głąb. - Od 19 lutego do 3 marca w Spale odbędzie się zgrupowanie reprezentacji narodowej juniorów i młodzieżowców. Warto nadmienić, że powołania do kadry otrzymali m.in. Szymon Szymonowicz i Igor Shepetun – dodaje szkoleniowiec chełmskiego Cementu Gryfa.