Nowa inwestycja w WORD | Super Tydzień

  • 19.02.2019, 08:49
  • MP
Nowa inwestycja w WORD | Super Tydzień
W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie sporo się zmieni. Rozpoczęła się tam budowa Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy, który wpłynie znacząco na jakość i skuteczność szkolenia przyszłych kierowców. WORD ma także nowy pojazd do nauki jazdy kategorii T.

Tworzenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy jest podzielone na kilka etapów. Pierwszym z nich jest termomodernizacja budynku, gdzie będą odbywać się zajęcia teoretyczne i przekształcenie go w bazę szkoleniową. Na te prace WORD otrzymał dofinansowanie unijne i zostaną one zakończone jeszcze w tym roku.

- Kolejny etap inwestycji to budowa toru kartingowego - mówi Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w Chełmie. - Będzie on służył doskonaleniu techniki jazdy, co w przyszłości znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Zostanie zakupiony teren oraz zaprojektowany i wykonany plac manewrowy do ćwiczeń w różnych warunkach atmosferycznych. Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalną kadrę wykładowców posiadających odpowiednią wiedzę i przygotowanie praktycznie.

To nie jedyna inwestycja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie. Od lutego praktyczne egzaminy kategorii T będą odbywały się ciągnikiem rolniczym Zetor 3320 z przyczepą typu tandem Pronar T653.

- Dotychczas użytkowana przyczepa ze skrętną osią została zastąpiona przyczepą typu tandem o dwóch osiach sztywnych, zgodną z przepisami dotyczącymi pojazdów do szkolenia i egzaminowania - wyjaśnia Mariusz Ostrowski. - Manewrowanie nową przyczepą jest o wiele łatwiejsze, więc zadania egzaminacyjne na placu, jak i jazda w ruchu drogowym będą mniej wymagające od kandydatów na kierowców.

WORD w Chełmie ma w planach szereg innych zmian mających ułatwić życie chełmskim kierowcom. Pisaliśmy o tym TUTAJ

MP

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe