Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Emka 3.2024 życzenia
Reklama Stachniuk Optyk

Co Bieluch robi za stodołą? | Super Tydzień

Lubisz wymyślać historie fantastyczne i straszne? Potrafisz to zgrabnie przelać na papier? Weź udział w konkursie literackim, który po raz drugi ogłosiła Fundacja Ku Przeszłości. Napisz opowiadanie, którego fabuła będzie się rozgrywała w warunkach polskiej wsi, ale też nawiązywać będzie do legendy o duchu Bieluchu, i dowiedz się, co o twoim talencie pisarskim sądzi mistrz gatunku Andrzej Pilipiuk.
Co Bieluch robi za stodołą? | Super Tydzień

To już kolejna edycja tego konkursu literackiego. Na poprzednią wpłynęło 80 opowiadań z kraju, a nawet z zagranicy. Komisja konkursowa wybrała 16 najlepszych. Powstała z nich wyjątkowa książka, którą można dostać za cegiełkę na rzecz Fundacji Ku Przeszłości. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ku Przeszłości, współorganizatorami: Urząd Miasta Chełm, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach, Wydawnictwo Fabryka Słów sp. z o.o oraz Grupa Wydawnicza Słowo: Super Tydzień Chełmski i Radio Bon Ton. Honorowy patronat objął wiceprezydent Chełma Andrzej Kosiniec. - Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania fantastycznego, science-fiction lub horroru, którego fabuła rozgrywała się będzie w warunkach polskiej wsi - tłumaczy Marek Farfos, wiceprezes fundacji i pomysłodawca konkursu. - W tym roku dodaliśmy podtytuł "Spotkanie z Duchem Bieluchem". Mile będzie widziane nawiązanie do legend miasta Chełma, a w szczególności do podziemi kredowych i grasującego tam ducha.

Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych, niezależnie od wykształcenia, narodowości, wyznania i miejsca zamieszkania.

- Przewidujemy dwie kategorie wiekowe: do 15 lat i powyżej. Aby praca została zakwalifikowana, musi spełnić kilka kryteriów: zgodności z tematem, wymaganej objętości, musi być wysłana w terminie i napisana po polsku. Prace nie mogą przekroczyć 30 tys. znaków (ze spacjami). Jeden autor może przesłać maksymalnie trzy opowiadania w terminie do 30 maja. Organizatorzy przewidują przyznanie I, II i III nagrody, ewentualnie nagrody specjalnej, oraz 5 wyróżnień. W przypadku pojawienia się dobrych tekstów o zbliżonych walorach dopuszczalne jest przyznanie nagród równorzędnych. Utwór, który zdobędzie pierwsze miejsce, ukaże się na łamach Super Tygodnia Chełmskiego i odczytany zostanie w Radio Bon-Ton.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i książki ufundowane przez wydawnictwo Fabryka Słów sp. z o.o. oraz przez Fundację Ku Przeszłości i sponsorów konkursu.

Szczegóły na temat konkursu dostępne są na fan page`u facebookowym Fundacji Ku Przeszłości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
ReklamaRafał Stachura życzenia
Reklama
Reklama
Reklama