Plac Łuczkowskiego ma wypięknieć | Super Tydzień

  • 12.02.2019, 10:04 (aktualizacja 12.02.2019, 10:27)
  • (apm)
Plac Łuczkowskiego ma wypięknieć | Super Tydzień
4 mln złotych ma kosztować rewitalizacja placu Łuczkowskiego w Chełmie. Inwestycja będzie współfinansowana z funduszy unijnych. Prezydent Jakub Banaszek podpisał w ubiegłym tygodniu umowę o dofinansowanie.

W czwartek (7 lutego) prezydent razem z członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisławem Szwedem podpisali umowę dotyczącą dofinansowania rewitalizacji placu Łuczkowskiego w Chełmie. Projekt o wartości 4 mln zł ma istotnie odmienić centrum miasta, miejsce imprez miejskich i spotkań mieszkańców.

W ramach tego zadania powstanie nowy budynek o znaczeniu kulturalno-oświatowym z wejściem do podziemi kredowych. Udostępnione zostaną także piwnice ratusza i kamienicy Węglińskiego. Remont i rozbudowę przejdą także piwnice na placu Łuczkowskiego.

W ramach projektu na placu w centrum miasta ma pojawić się też nowe oświetlenie, stacje do ładowania smartfonów oraz stojaki na rowery. 

Dokumentacja techniczna inwestycji jest już gotowa. Pieniądze będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. 

Podwyżki dla nauczycieli, zmiany w nauczaniu, rewolucja w szkołach. Co jeszcze zapowiedziała minister edukacji podczas wizyty w Chełmie? [TUTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Damian
Damian 12.02.2019, 16:50
W końcu plac luczkowskiego zacznie wyglądać jak plac a nie śmietnisko

Pozostałe