Matka pijana, dzieci wychłodzone | Super Tydzień

  • 11.02.2019, 08:57
  • GD
Matka pijana, dzieci wychłodzone | Super Tydzień
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała matka, która miała opiekować się czworgiem malutkich dzieci. W domu było zimno jak w lodówce. Najmłodsze dziecko pogotowie zabrało do szpitala z podejrzeniem wychłodzenia.

W ubiegły piątek kurator społeczny wraz z pracownikiem socjalnym powiadomili krasnostawskich policjantów, że w jednym z domów na terenie gminy nietrzeźwa matka "opiekuje się" dziećmi. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, nikt nie otwierał drzwi, ale przez okno wypatrzyli malutkie dzieci.

Po dłuższym czasie oraz ostrzeżeniach o możliwości siłowego wejścia do środka, drzwi otworzyła 30-letnia kobieta. Jej stan wskazywał, że jest pod silnym działaniem alkoholu. Oprócz niej w domu znajdowało się czworo małych dzieci w wieku od roku do 4 lat. W pomieszczeniach panował bałagan i było zimno. 

-  Badanie alkomatem wykazało, że 30-latka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Widząc stan, w jakim znajdują się dzieci, mundurowi wezwali karetkę pogotowia.  Lekarz podjął decyzję o przewiezieniu najmłodszego chłopca do szpitala w związku z podejrzeniem wychłodzenia organizmu - informuje kom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Chełmska pięściarka powołana do kadry narodowej [CZYTAJ]

Mundurowi ustalili, że kobieta ma jeszcze troje starszych dzieci w wieku od 5 do 8 lat. W czasie interwencji policji przebywały w szkole i przedszkolu.

- O sprawie powiadomiony został sąd rodzinny, który postanowił o umieszczeniu dzieci w placówkach opiekuńczych oraz zdecyduje o dalszym losie rodziny. 30-latka trafiła do izby wytrzeźwień. Mundurowi sprawdzają teraz, czy swoim zachowaniem kobieta nie naraziła dzieci na utratę zdrowia lub życia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik krasnostawskich policjantów.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe