Wycinają na potęgę! | Super Tydzień

  • 11.02.2019, 08:04 (aktualizacja 11.02.2019, 08:17)
  • MP
Wycinają na potęgę! | Super Tydzień
Jeden z internautów poinformował nas o, jak mówi, niepokojącej wycince prowadzonej w lesie Borek. Zastanowiła go liczba usuniętych drzew. Czy zmierza to do całkowitego wycięcia tego lasu? Nadleśnictwo Chełm uspokaja, że prowadzone tam prace są związane z przepisami narzuconymi przez ministerstwo środowiska.

Nasz Czytelnik nie krył oburzenia tym, co zobaczył w lesie Borek w pobliżu ulicy Hrubieszowskiej:

- Ostatnio drzewa były wycinane na potęgę i wywożone w nocy - dodaje, nie kryjąc oburzenia. - Kiedyś były ogromne lasy, teraz robią się polany i łąki. Pytanie, jak to zatrzymać? Czy brakuje pieniędzy i prowadzona jest sprzedaż drzewa?

Jak przekazał pracownik Nadleśnictwa Chełm, prace w Borku są wykonywane zgodnie z planem urządzenia lasu i wytycznymi ministra środowiska.

- Na obszarze 5 hektarów odbywały się cięcia pielęgnacyjne związane z poprawą jakości drzewostanu i przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa w lesie - wyjaśnia Jarosław Gwardiak, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Chełm. - Drzewa rosnąc i rozrastając się, zaczynają ze sobą konkurować, potrzebują więcej przestrzeni. Z biegiem lat te słabsze zaczynają również zamierać. Nasza praca polega na wyprzedzaniu procesu całkowitego wydzielania się drzew, które usychając i słabnąc, stają się niebezpieczne. Wycinamy drzewa chore i najsłabsze, minimalizując ryzyko wystąpienia zagrożeń dla osób poruszających się po lesie.

Długo oczekiwana inwestycja w gminie Rejowiec Fabryczny nareszcie dobiega końca. Jaka? [CZYTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 15.02.2019, 13:27
Na zdjęciu jest przedstawiona przeczystka ,zabieg co kilkanaście lat konieczny w lesie by chaszcze nie rosły tylko zdrowe dorodne drzewa .
zdrowe
zdrowe 13.02.2019, 11:37
na zdjęciach są same patyki, jestem w tym lesie dość często i nie widziałem żeby wycinano spróchniałe i chore drzewa. Te wycięte drzewa są zdrowymi drzewami. Za kilka lat z tego lasu zostanie może park. Kumową Dolinę też się wycina.
yeti
yeti 12.02.2019, 07:36
Las rośnie długo... za to sprzedaje się szybko !
parias
parias 11.02.2019, 10:54
jak zwykle - nie znam się ale sie wypowiem...
abcd
abcd 11.02.2019, 15:55
Jest afera, jest czym tygodnik zapchać. A że zwykle newsy napędza głupota ludzka, cóż...

Pozostałe