Dom kultury prawie gotowy

  • 10.02.2019, 11:00
  • MP
Dom kultury prawie gotowy
Wszystko wskazuje na to, że dom kultury w Pawłowie za miesiąc zostanie oddany do użytku. Wykonawca znacznie przyspieszył tempo prac, a władze gminy niebawem będą doposażać wnętrze inwestycji.

Po wielu trudności z remontem pojawiło się w końcu światełko w tunelu. Dom kultury w Pawłowie zostanie otwarty najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca. Większość prac budowlanych i renowacyjnych została już wykonana.

- Dach budynku jest już gotowy, a w środku zostały położone tynki, instalacje elektryczne i sanitarne oraz ogrzewanie - poinformował nas wójt Zdzisław Krupa. - Obecnie kładziona jest glazura i terakota, wkrótce wykonawca zajmie się również tzw. białym montażem, czyli grzejnikami oraz dokończeniem docieplenia na zewnątrz. Zostanie także położona ostatnia warstwa elewacji, która wymaga odpowiedniej temperatury, więc nie dało się jej wykonać podczas mrozów.

W odnowionym budynku w Pawłowie będzie winda dla osób niepełnosprawnych. Szyb jest gotowy, lada dzień zostanie zamontowane samo urządzenie. Koszt prac budowlanych wyniesie ok. 2 mln zł, ale to jeszcze nie koniec inwestycji.

- W tym miesiącu ogłosimy przetargi na doposażenie domu kultury - dodaje wójt. - Szacujemy, że będzie nas ono kosztować ok. 400 000 zł.

Kolekcjoner historii z gminy Wierzbica. Jakie skarby są w jego zbiorach? [CZYTAJ]

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe