Zamykają pustą szkołę

  • 09.02.2019, 11:44
  • DBEZ
Zamykają pustą szkołę
To już pewne. Liceum i inne szkoły, wchodzące w skład Zespołu Szkół w Rejowcu, zostaną zlikwidowane. Powiat nie będzie ponawiał naboru do klas pierwszych, bo nie ma to już sensu.

W szkole w Rejowcu obecnie nie ma ani jednego ucznia. Ostatni maturzyści opuścili jej mury w 2016 roku. Jedynymi pracownikami placówki są: dyrektor zatrudniony na 3/18 etatu i księgowa na umowę zlecenie.

W ubiegłym tygodniu radni powiatu podjęli pierwsze uchwały rozpoczynającą proces likwidacji tej placówki. Dotyczą one zarówno liceum, jak i technikum, szkoły policealnej i branżowej szkoły I stopnia. Niektóre z tych szkół nigdy nie miały uczniów. Zlikwidowane zostanie również Szkolne Schronisko Młodzieżowe, z którego dotychczas skorzystano zaledwie dwukrotnie.

Przyszłość dworca Kanie Stacja pod znakiem zapytania. Jakie plany ma PKP? [CZYTAJ]

Decyzja o likwidacji zamyka ostatecznie wszelkie próby ratowania powiatowej szkoły. Jeszcze nie tak dawno mieszkańcy Rejowca z żalem wypowiadali się o tym, że zaprzepaszczono tradycje bardzo dobrego liceum. Była to kiedyś szkoła dająca zatrudnienie wielu nauczycielom. Jej kłopoty rozpoczęły się w 2012 roku. Wówczas gmina Rejowiec uznała, że już jej się nie opłaca prowadzenie liceum i przekazała ją do powiatu. Do liceum uczęszczało 49 uczniów, tj. 20 uczniów klasy II i 29 uczniów klasy III. W roku szkolnym 2012/2013 nie było naboru do klasy I. Rok później placówka ta trafiła w prywatne ręce. Powstał tam Niepubliczny Ośrodek Wychowawczy, który w kontrowersyjnych okolicznościach został zamknięty. Szkoła została powiatowi zwrócona dopiero w 2017 roku, ale już bez uczniów. Nabór na rok szkolny 2018/19 nie przyniósł żadnych rezultatów.

- Nie ma chętnych uczniów, budynek stoi pusty, trzeba go zagospodarować - stwierdziła radna Dorota Łosiewicz, dyrektorka GOK-u w Rejowcu, dziękując władzom powiatu za podjęte starania ratowania liceum. Jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem, w przyszłości w tym budynku będzie funkcjonował Dom Pomocy Społecznej.

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe