Więcej niż jeden dworzec

  • 09.02.2019, 11:29
  • MP
Więcej niż jeden dworzec
Polskie Koleje Państwowe przesądziły ostatecznie o losie dworca w miejscowości Kanie Stacja. Obok obecnego budynku powstanie nowy, co nie cieszy ani władz gminy, ani jej mieszkańców. Lokalny samorząd planuje być w stałym kontakcie ze spółką, aby na bieżąco śledzić poczynania co do zabytkowego dworca.

Na wniosek mieszkańców i radnych obecny dworzec w miejscowości Kanie Stacja został wpisany na gminną listę zabytków. Nie zmienia to jednak faktu, że jego właścicielem są Polskie Koleje Państwowe i jego przyszłość jest uzależniona od ich decyzji.

- Nasza społeczność miała nadzieję, że ten dworzec zostanie wyremontowany, ale PKP podjęło ostateczną decyzję, że obok niego stanie nowy budynek - mówi wójt Zdzisław Krupa. - Ten temat poruszaliśmy podczas jednego z ostatnich spotkań z mieszkańcami, którzy nie są zachwyceni z takiego rozwoju sytuacji. Na tę chwilę wszyscy mamy nadzieję, że oba budynki będą ze sobą estetycznie współgrały, kiedy inwestycja dobiegnie końca. Nasz urząd jest w stałym kontakcie z władzami PKP, ponieważ chcemy mieć wgląd w rozwiązania techniczne, jakie będą prowadzone podczas prac.

Decyzją spółki, obok zabytku stanie nowy dworzec z poczekalnią oraz dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca prac został już wybrany, teraz czeka go przygotowanie projektu, a następnie jego realizacja. Wobec zabytkowego dworca PKP ma już wstępne plany, ale na razie ich nie ujawnia, także władzom i mieszkańcom gminy. Kiedy i w tej kwestii zapadnie decyzja, pojawi się oficjalna informacja.

Tymczasem zmiany czekają nie tylko teren samego dworca, ale również jego okolicę, gdzie rozrasta się osiedle domów jednorodzinnych.

- Od pewnego czasu sukcesywnie sprzedajemy działki w pobliżu dworca, gdzie powstają domy jednorodzinne - wyjaśnia wójt. - Obecnie jest ich około 20. To miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na dobre połączenie komunikacyjne.

Dom pani Zofii spłonął w pożarze. PCK ruszyło z pomocą, ale włodawiankę może wesprzeć każdy z nas! Jak? [SPRAWDŹ]

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe