Zamknęli szkołę, której dawno nie ma

  • 08.02.2019, 08:11 (aktualizacja 08.02.2019, 08:16)
  • (apm)
Zamknęli szkołę, której dawno nie ma
To była tylko formalność. Na sesji rady miasta oficjalnie podjęto decyzję o likwidacji branżowej szkoły I stopnia nr 3, która była częścią Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. Generała Władysława Andersa w Chełmie.

Ostatni absolwenci ukończyli tę szkołę ponad 10 lat temu, a prowadzone od tego czasu rekrutacje były bezowocne.  Nie udało się uzbierać odpowiedniej liczby chętnych, by utworzyć nowe klasy. Dlatego zamknięcie tej szkoły podczas ostatniej sesji rady miasta było tylko formalnością.

Zgodnie z przepisami należało najpierw tę placówkę wyłączyć z zespołu szkół, a dopiero potem można było ją zlikwidować. Branżowa szkoła I stopnia nr 3 nie miała wydzielonej części ani majątku w budynku, w którym się mieściła, więc po jej formalnej likwidacji w zagospodarowaniu przestrzeni Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych nic się nie zmieni. Na budynku zespołu szkół od lat nie było nawet tablicy informującej, że taka jednostka wchodzi w jego skład.

Jakie wynagrodzenia otrzymali chełmscy radni? Czy to koniec podwyżek? [SPRAWDŹ]

Edyta Chudoba, dyrektor ZSEiM zapytana, dlaczego dopiero teraz szkoła została oficjalnie  zamknięta, skoro od długiego czasu już nie funkcjonowała, stwierdziła, że urząd miasta i nowy prezydent zdecydował, by w końcu uporządkować tę sprawę. Branżowa szkoła I stopnia nr 3 w Chełmie kształciła w kierunku "sprzedawca", a jak mówi dyrektor Chudoba, dziś sprzedawcą może być  każdy. Do wykonywania tego zawodu nie trzeba specjalnego wykształcenia.

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe