Z Kołacz do telewizji

  • 07.02.2019, 09:08
  • TWA
Z Kołacz do telewizji
Wesołe Sąsiadki z Kołacz chwaliły się swoim dorobkiem kulturalnym i pasją przed kamerami. W ubiegłym tygodniu wystąpiły w porannym programie telewizji regionalnej.

- Było bardzo fajnie. Cieszymy się, że jesteśmy zapraszane do telewizji, aby opowiedzieć o tym, czym się zajmujemy. W ten sposób możemy prezentować nie tylko swój dorobek kulturalny, ale przede wszystkim promować naszą małą, ale jakże wspaniałą miejscowość, a także gminę i powiat – mówi Krystyna Dybek, kierownik zespołu.

To dzięki jej zaangażowaniu grupa została założona. Obecnie zespół tworzą: Krystyna Dybek, Maria Sohaj, Barbara Szczerba, Dorota Dybek, Jadwiga Grzywaczewska i Stanisława Dmitruk. Na nagrania do programu pojechała delegacja trzyosobowa. Wystąpiły jako "kobiety z pasją", dla których emerytura to nic strasznego.

- Ten czas, który teraz mamy, możemy poświęcać na spełnianie swoich pasji. Śpiewamy, gotujemy, występujemy w przeglądach, festiwalach, widowiskach obrzędowych, a także wyszywamy, haftujemy i gotujemy – opowiadały przed kamerami.

Panie mają się czym pochwalić. Ich smakołyki niejednokrotnie robiły prawdziwą furorę w całym województwie, za co zdobywały pierwsze miejsca podczas konkursów kulinarnych.

We wrześniu ubiegłego roku Wesołe Sąsiadki świętowały 10-lecie działalności artystycznej.

Pięściarz z Dorohuska przygotowuje się na olimpiadę w Tokio [CZYTAJ]

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe