Są pieniądze dla sportowców

  • 07.02.2019, 08:54
  • juna
Są pieniądze dla sportowców
- Brak dofinansowania ze strony miasta na wyjazdy sportowców na zawody to była tylko jednorazowa sytuacja - zapewnia nowa dyrektor wydziału oświaty Dorota Cieślik. - Szkoły mogą składać do Urzędu Miasta Chełm podania o dofinansowanie i jeśli wymogi formalne zostaną spełnione, pieniądze będą przyznane - dodaje.

W poprzednim numerze pisaliśmy o cięciach funduszy na finansowanie wyjazdów młodych sportowców na zawody odbywające się poza Chełmem. To byłby duży cios dla tych, którzy chcą sportowo zabłysnąć na szczeblu regionalnym czy wojewódzkim. Gdyby miasto nie pomagało im finansować wyjazdów na zawody, byliby skazani tylko na sponsoring, a o ten nie jest łatwo. A trzeba pamiętać, że sukcesy na wyższych szczeblach to zawsze dodatkowa motywacja do treningów dla młodzieży. To też dodatkowe punkty dla uczniów przy rekrutacji do szkoły średniej lub przy ubieganiu się o stypendium przyznawane przez urząd miasta.

Temat ten poruszony został podczas wtorkowych obrad komisji oświaty, kultury i sportu. Jej członkowie byli zaniepokojeni doniesieniami prasowymi jakoby brakowało pieniędzy na finansowanie wyjazdów uczniów na zawody. Jeden z jej członków, radny Stanisław Mościcki podkreślał, że sport jest jednym z najważniejszych środków profilaktycznych w przeciwdziałaniu różnym zagrożeniom i uzależnieniom, z jakimi styka się obecnie młodzież: "komputerom, fejsbukom i innym używkom".

Roszady na stanowiska w Urzędzie Miasta. Kto zmienił stołek? [CZYTAJ]

Katarzyna Janicka stwierdziła z kolei, że nie fair wobec młodzieży jest zamykanie jej drogi do sukcesu i osiągnięć na większą skalę. Jak mówiła, wiele osób trenuje po to, aby rywalizować nie tylko na szczeblu szkolnym czy międzyszkolnym. Zgodziła się z tym nowa dyrektor wydziału oświaty Dorota Cieślik. Zapewniła, że środki na finansowanie zdolnej młodzieży w budżecie miasta zawsze się znajdą i działania wspierające chełmski sport w tym zakresie będą kontynuowane. Stwierdziła, że ze swojego doświadczenia pedagogicznego doskonale wie, jak dużą motywacją dla uczniów podczas treningu jest możliwość rywalizacji w zawodach i perspektywa "stanięcia na pudle". Okazało się, że jej zapewnienia nie są gołosłowne. Kiedy kontaktowaliśmy się z nią przed weekendem, poinformowała nas o tym, że już w tym tygodniu na zawody wyjechały grupy młodzieży, które otrzymały dofinansowanie od miasta.

juna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe