Co zatruło maturzystów?

  • 05.02.2019, 11:03
  • (apm)
Co zatruło maturzystów?
Nie udało się ustalić, co było przyczyną zatrucia pokarmowego uczestników studniówki w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Wyniki wszystkich pobranych przez sanepid próbek są ujemne.

O tym, że uczestnicy studniówki mogli się czymś zatruć, sanepid powiadomił rodzic jednego z uczniów. Natychmiast zostało wszczęte dochodzenie epidemiologiczne. Wszystkie zebrane próbki były badane dwutorowo, pod kątem bakteriologicznym i wirusologicznym.

- Pobrane przez nas próbki do badań, zarówno od części uczestników imprezy, jak i osób przygotowujących posiłki, a także próbki jedzenia, wymazy ze sprzętu, naczyń są ujemne – mówi Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie. – Nie da się więc stwierdzić, co było przyczyną tych dolegliwości.

Jak pisaliśmy, studniówka, podobnie jak w latach ubiegłych, organizowana była w szkole. W balu brało udział ponad 400 osób. Pierwsze dolegliwości pojawiły się u bawiących się na imprezie już koło północy. Kolejne odnotowano w różnych odstępach czasu. Okazało się, że zaburzenia jelitowe zaczęło mieć coraz więcej uczestników imprezy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, w sumie około 180 osób. Niektórzy mieli też gorączkę. Nikt nie był jednak hospitalizowany.

Dwoje pijanych kierowców na ulicach miasta! Jak wpadli w ręce policji? [CZYTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta
Marta 06.02.2019, 09:48
Pewnie ktoś komuś ładnie dał w łapę, żeby dobre imię dostawcy jedzenia nie upadło.
abcd
abcd 05.02.2019, 18:00
1. Wódka na zgniłych ziemniakach
2. Próbki stały się nieszkodliwe na zamówienie, nie takie cuda Watykan ogłaszał
Garb
Garb 05.02.2019, 16:45
Brak Pilichonek

Pozostałe