Poważna awaria czy atak hakera?

  • 05.02.2019, 11:00
  • (apm)
Poważna awaria czy atak hakera?
Padł serwer obsługujący m.in. sprzedaż biletów do kina i na wydarzenia kulturalne Chełmskiego Domu Kultury. Mieszkańcy miasta zostali poinformowani o bardzo poważnej awarii w oficjalnym komunikacie. Do nas doszły słuchy, że serwer mógł zaatakować haker. Dyrekcja CHDK nie potwierdza, ale też nie zaprzecza tym doniesieniom.

Problemy ze sprzedażą biletów pojawiły się w weekend. W niedzielę na stronie kina Zorza ukazał się komunikat: "Informujemy, że ze względu na awarię serwera sprzedaży biletów - sprzedaż internetowa biletów do kina oraz na wydarzenia ChDK została wstrzymana. Trwają prace nad przywróceniem poprawnego działania systemu. Za utrudnienia przepraszamy!".

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, to mogła nie być zwykła awaria. Coraz sprytniejsi hakerzy atakują serwery różnych instytucji i obiecują ich naprawę pod warunkiem, że pieniądze wpłyną na ich konto. Prywatne osoby także w ostatnim czasie dostają na maile listy z żądaniem okupu. Nadawca grozi ujawnieniem kompromitujących informacji i zdjęć wykradzionych – jakoby – z komputerów swoich ofiar. Żąda okupu w bitcoinach - elektronicznej, internetowej walucie.

Czy tak było tym razem? Dyrekcja ChDK nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła. Odesłała nas jedynie do oficjalnego komunikatu, z którego wynika, że prace mające na celu usunięcie usterki serwera i przywrócenie systemu sprzedaży biletów zostały zakończone 30 stycznia. Od 31 stycznia prowadzona już była regularna sprzedaż stacjonarna w kasach CKF Zorza oraz ChDK. Wznowiony został całkowity zakres działania systemu sprzedaży i rezerwacji, zarówno stacjonarny, jak i internetowy.

Wielka rewolucja w WORDach. Rząd zapowiada "koniec zysków z egzaminów". Co się zmieni? [CZYTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 05.02.2019, 11:40
Serwer padają, normalna rzecz. Chyba, że to chełmski oddział al-kaidy.

Pozostałe