Skatowali ojca na oczach dziecka

  • 04.02.2019, 07:48
  • GD
Skatowali ojca na oczach dziecka
Dwóch mężczyzn brutalnie pobiło 38-latka, bo jadąc samochodem, ochlapał jednego z nich błotem. Poszkodowany z bardzo poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie zmarł po dwóch dniach. Sprawcy usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

W niedzielę, 27 stycznia krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 38-latka w miejscowości Bzite. Napastnicy, którzy mieszkają w tej samej miejscowości, skatowali go pałkami. Pogotowie zabrało poszkodowanego do szpitala.

- Między innymi na podstawie zeznań świadków ustalono, że sprawcami są dwaj mężczyźni w wieku 21 i 31 lat. Ustalenia śledczych wskazują, że powodem pobicia miało być to, że 38-latek kilka minut wcześniej ochlapał błotem jednego z napastników - informuje kom Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. 

Po tym incydencie ochlapany mężczyzna pojechał z kolegą pod dom 38-latka. Napastnicy nie zważali na to, że ich atak obserwują świadkowie. Według jednej wersji 38-latek został pobity pałkami. Pojawiła się również informacja, że był okładany trzonkiem od siekiery, który odebrali mu napastnicy. Wyrwali mu go z rąk i tłukli po głowie. 

Z naszych ustaleń wynika, że napastnicy bili 38-latka na oczach dziecka, które siedziało w samochodzie. Świadkiem katowania była również konkubina poszkodowanego, której najprawdopodobniej udało się przerwać to bestialstwo i spłoszyć napastników. Po wszystkim zabrała 38-latka do domu.

Funkcjonariusze zatrzymali sprawców jeszcze tego samego dnia pod zarzutem pobicia, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu. Z powodu poważnych obrażeń głowy lekarze określili stan poszkodowanego jako zagrażający życiu. Niestety, dwa dni później 38-latek zmarł. W związku z tym kwalifikacja czynu została zmieniona na pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na okres trzech miesięcy. Mężczyźni skorzystali z prawa złożenia wyjaśnień. W trakcie przesłuchań pojawiły się rozbieżności w zeznaniach świadków i uczestników pobicia, które będą wyjaśnianie w toku śledztwa.

Szereg zakazów nad Jeziorem Białym! Co będzie zabronione od nowego sezonu? [SPRAWDŹ]

- Wstępne wyniki sekcji zwłok 38-latka wskazują, że przyczyną zgonu był obrzęk mózgu. Pokrzywdzony otrzymał co najmniej dwa ciosy w głowę, które doprowadziły do pęknięcia czaszki - informuje Zenon Bolesta, szef Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Jak udało się nam ustalić, 38-latek był w przeszłości wiele razy karany. Między innymi miał wyrok za brutalne pobicie żony.  

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe