Zeznania dzieci były niespójne

  • 03.02.2019, 10:02 (aktualizacja 03.02.2019, 10:22)
  • DBEZ
Zeznania dzieci były niespójne
Kurator oświaty ujawnił uzasadnienie do orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli w sprawie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy. Wynika z niego, że zeznania dzieci i ich rodziców były niespójne i nie dały zdecydowanej odpowiedzi, czy rzeczywiście znęcała się ona psychicznie nad swoimi wychowankami.
Postępowanie wobec nauczycielki z Wierzbicy wszczęto 21 listopada ub. r. na wniosek Rzecznika Dyscyplinarnego, do którego dotarły skargi rodziców na jej pracę. Po wysłuchaniu osób skarżących zarzucił jej, że znęcała się psychicznie nad dziećmi.

Komisja Dyscyplinarna po przeanalizowaniu materiału i przesłuchaniu obwinionej jednogłośnie orzekła, że postępowanie nie potwierdziło popełnienia zarzucanego jej czynu. Zdaniem komisji jej postępowanie miało bardziej na celu zdyscyplinowanie dzieci w określonych sytuacjach niż cechy wywierania niedozwolonej presji psychicznej na wychowankach. Posadzenie dziecka przy osobnym stoliku, zakaz zabawy ulubioną zabawką, czy też sporadyczne podniesienie głosu to środki dyscyplinujące, których nie można uznać za znęcanie się psychiczne - uznała komisja.

W orzeczeniu znalazła się informacja o zeznaniach dziecka, które twierdzi, że "pani krzyczała, żeby być cicho". Jak stwierdziła komisja, każde dziecko ma swoją indywidualną wrażliwość i może odebrać podwyższony głos lub zniecierpliwiony ton jako krzyk. Dołączone do akt sprawy nagranie rozmowy matki i dziecka zostało uznane za niewiarygodne, gdyż mogło świadczyć o próbie sterowania tą rozmową ze strony matki.
 
Co ważne, zeznania złożyli również rodzice i dzieci, którzy uważają, że nauczycielka nie krzyczała, nie terroryzowała ani nie poniżała swoich wychowanków. Nie było też w aktach sprawy żadnych informacji o tym, aby niepokojące sytuacje były zgłaszane wcześniej dyrektorowi i aby podejmował on stosowne działania.
 
Biorąc powyższe pod uwagę, komisja stwierdziła, że zarzut znęcania się psychicznego nad dziećmi nie został udowodniony. Swoje wątpliwości rozstrzygnęła na korzyść obwinionej. Do orzeczenia o uniewinnieniu załączono uwagę, że zawód nauczyciela wymaga specjalnej delikatności w kontaktach z wychowankami, szczególnie tymi najmłodszymi, ze względu na ich wyjątkową wrażliwość.
 
Alpaka pomogła chorej na raka Agnieszce Jarmuł. Jak? [SPRAWDŹCIE]
 
DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 11.02.2019, 22:20
a pani spójnie zeznawała ?
kazio
kazio 07.02.2019, 11:16
czasami rodzice są głupsi od swoich dzieci. Wychowywać dzieci trzeba zacząć od domu
$
$ 04.02.2019, 15:22
Od kiedy to jajko rzadzi kurą...
:)
:) 03.02.2019, 17:06
dodam że było coś jest nie tak w szkole w wierzbicy to dzieci są właśnie przenoszone do święcicy. i tam czuja sie super
ano
ano 03.02.2019, 12:15
A w Święcicy chcą zamknąć szkole CIHĄ i SPOKOJNĄ z miłymi nauczycielkami i zabrac dzieci do szkoły w Wierzbicy ładna reklama !!!!!!!!!!
Hm
Hm 03.02.2019, 20:33
I tu ktos ma racjie
..
.. 03.02.2019, 16:55
masz racje

Pozostałe