Szkoła do skasowania

  • 01.02.2019, 08:39 (aktualizacja 01.02.2019, 08:46)
  • AN
Szkoła do skasowania
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 3 w Chełmie przy ul. Sienkiewicza 22 prawdopodobnie wkrótce zniknie z sieci szkół. Wchodząca w skład Ekonomów zawodówka ma być zlikwidowana.

8 stycznia dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie złożyła w ratuszu wniosek w sprawie likwidacji szkoły branżowej. Podstawowym argumentem według dyrektor Edyty Chudoby za podjęciem uchwały w tej sprawie jest fakt, iż od 10 lat nie jest prowadzony nabór do Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3 w Chełmie w zawodzie sprzedawca. Ostatni absolwenci ukończyli ją w 2004 r. Brak zapotrzebowania na pracowników tego kierunku na lokalnym rynku pracy przełożył się na brak chętnych do podjęcia nauki w tym zawodzie. Pomimo podejmowanych prób uruchomienia kierunku kształcenia przez cztery kolejne lata, szkole nie udało się utworzyć żadnego oddziału, ponieważ liczba zgłaszających się była niewystarczająca.

- Szkoła ta jako składowa zespołu szkół nie posiada wyodrębnionego mienia, a jej likwidacja nie spowoduje skutków finansowych dla organu prowadzącego - czytamy w uzasadnieniu do uchwały, którą radni chełmscy zajmą się na najbliższej sesji.

Uchwała o zamiarze wyłączenia i likwidacji Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3 w Chełmie zostanie przekazana do zaopiniowania Lubelskiemu Kuratorowi Oświaty i związkom zawodowym. 

Podobne tematy: Małe szkoły w powiecie będą likwidowane [CZYTAJ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 05.02.2019, 13:59
W mieście, gdzie tyle marketów sprzedawców nie potrzebują? A może by tak przywrócić progi punktowe do liceów i techników bo póki co baranów często przyjmują

Pozostałe