Morsy pobiły rekord! [VIDEO]

  • 28.01.2019, 08:38 (aktualizacja 28.01.2019, 08:42)
  • GD
Morsy pobiły rekord! [VIDEO]
Tego nie spodziewali się nawet sami organizatorzy. Zeszłoroczny rekord osób przebywających w tym samym czasie w lodowatej wodzie zalewu w Tuligłowach został pobity prawie dwukrotnie.

Organizacją trzeciej edycji wydarzenia zajęli się członkowie Klubu Morsów "Krasnostawskie Karpie". W ostatnią niedzielę stycznia zaprosili nad zalew w Tuligłowach ogromną rzeszę fanów zimnych kąpieli. Wśród uczestników bicia rekordu byli goście z zaprzyjaźnionych klubów z Chełma, Lublina, Zamościa, Biłgoraja i Lubyczy Królewskiej. Przyjechali również z Jarocina w Wielkopolsce. Nie zabrakło wśród nich osób, które chciały rozpocząć przygodę z morsowaniem.

Z nieoficjalnych danych wynika, że w ciągu dwóch godzin zarejestrowało się około 470 osób, które chciały wziąć udział w biciu rekordu. Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom, a punktualnie o godz. 13 weszli lub wbiegli do ogromnego przerębla w kształcie karpia o powierzchni 600 mkw. Gości witał wycięty z lodu napis "Krasnystaw 2019". Wydarzenie relacjonowały telewizje TVP i Polsat News.

- Nie spodziewaliśmy się tak wspaniałej frekwencji. Liczyliśmy, że do wody wejdzie około 300-350 osób - mówi Marek Sikorski, prezes Klub Morsów "Krasnostawskie Karpie" tuż po ustanowieniu rekordu. - Podczas wydarzenia obchodziliśmy również imieniny karpia Witaliana, któremu zwróciliśmy wolność podczas świąt Bożego Narodzenia.

W programie imprezy była rozgrzewka prowadzona przez instruktorów fitness, pokaz pierwszej pomocy, konkursy sportowe z nagrodami oraz integracja i wspólna zabawa.

Czy wielkiej chełmskiej spółce grozi upadłość? [SPRAWDŹ]

GD

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe