W byłej hucie zrobią... rury

  • 28.01.2019, 08:16
  • TWA
W byłej hucie zrobią... rury
Przedsiębiorca z Podkarpacia jest zainteresowany wykupieniem hal produkcyjnych po byłej hucie szkła. Jeśli otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej, to rozpocznie działalność. Deklaruje zatrudnienie nawet 45 osób.

O los hal dawnej huty szkła, która wiele lat temu funkcjonowała w Woli Uhruskiej, dopytywał jeden z mieszkańców podczas zebrania wiejskiego.

Pomysłów na zagospodarowanie nieruchomości było już wiele. Jeden z prywatnych przedsiębiorców przed kilkoma laty nawet wykupił teren od urzędu gminy. Miał tam produkować cegły. Obiekty zostały zmodernizowane, ale do rozpoczęcia działalności nie doszło. Potem było jeszcze kilku innych zainteresowanych halami. Potencjalni inwestorzy mieli ambitne plany, ale na deklaracjach się skończyło. Czy teraz będzie inaczej?

- Jakiś czas temu zgłosił się do mnie inwestor z Podkarpacia zainteresowany kupnem hal. Pokierowałem go do obecnego właściciela nieruchomości. Z tego, co wiem, to panowie już zawarli wstępną umowę kupna-sprzedaży obiektów – tłumaczył wójt Jan Łukasik.

W halach po byłej hucie inwestor planuje uruchomić zakład produkujący rury plastikowe.

Licealiści masowo zatruli się jedzeniem podczas studniówki! Dlaczego? [CZYTAJ]

- Jest to wiarygodny przedsiębiorca, bo taką działalność prowadzi od wielu lat w miejscu zamieszkania. Współpracuje również z firmą na Ukrainie. Chce zwiększyć asortyment. Złożył wniosek o dofinansowanie z Unii Europejskiej i liczy na pozytywne rozstrzygnięcie. Budowa nowych hal produkcyjnych zajęłaby mu zbyt wiele czasu, a tutaj są gotowe, tylko trzeba je wyposażyć – dodaje wójt.

Wstępnie inwestor obiecał wójtowi, że jeśli rozpocznie działalność, to przy samej produkcji zatrudni co najmniej 30 osób. Kolejne 15 etatów to kadra techniczna.

TWA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.01.2019, 20:12
Wszystko ładnie pięknie , beda miejsca pracy . Super . A czy ktos pomyslal ze te hale znajdują sie blisko zabudowań i mieszkańcy będą wdychać ten smród plastik ?

Pozostałe