"Bomba w prokuraturze"!

  • 28.01.2019, 07:41 (aktualizacja 28.01.2019, 12:16)
  • (apm)
"Bomba w prokuraturze"!
Maila z informacją o tym, że w budynku jest podłożony materiał wybuchowy, prokuratury chełmska i włodawska otrzymały w piątek przed południem. Ewakuowano pracowników. Przeszukano wszystkie pomieszczenia.

Wiadomość wpłynęła na pocztę elektroniczną Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie koło godziny 11. Szef okręgówki powiadomił o pogróżkach mailowych prokuratora rejonowego. Zawiadomiono natychmiast policję. Zdecydowano o ewakuacji pracowników obu prokuratur. Na miejsce przyjechali policjanci, straż pożarna i funkcjonariusze straży granicznej z psem tropiącym.

- Akcja trwała około dwóch godzin. Żadnych materiałów wybuchowych nie znaleziono. Alarm okazał się fałszywy – mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

Podobnie było w Prokuraturze Rejonowej we Włodawie. Tam konieczna była ewakuacja także pracowników urzędu miasta, który mieści się w tym samym budynku.

"Wiązanka" nazwisk "dobrych" wiernych padła podczas mszy. W którym kościele i co na to RODO? [SPRAWDŹ]

Od początku podejrzewano, że alarmy są fałszywe, ale takiego sygnału nie można było zlekceważyć. Bardzo prawdopodobne jest, że za wysyłanie maili z informacjami o podłożeniu bomby, które dotarły w ubiegłym tygodniu do wielu instytucji w całej Polsce, może być odpowiedzialna ta sama osoba lub grupa osób.

Śledczy będą ustalać sprawców zamieszania. Za rozsyłanie fałszywych alarmów bombowych grozi do 8 lat więzienia.

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe