Nie dały się oszukać! [VIDEO]

  • 25.01.2019, 14:08 (aktualizacja 25.01.2019, 14:18)
  • MP
Nie dały się oszukać! [VIDEO]
W środę na terenie Krasnegostawu doszło do kilku prób oszukania osób starszych metodą „na wnuczka”. Policjanci odnotowali cztery takie zgłoszenia. Na szczęście dzięki czujności kobiet, w żadnym przypadku nie doszło do przekazania pieniędzy.

Przed południem do 71-letniej mieszkanki Krasnegostawu zadzwoniła kobieta podając się za jej córkę i powiedziała, ze jest chora. Z tego powodu potrzebuje pilnie dużej sumy pieniędzy. Starsza kobieta od razu zorientowała się, że jest to próba oszustwa, gdyż nie ma córki. Poleciła rozmówczyni udać się do lekarza, a sama o rozmowie fałszywą córką powiadomiła Policję. 

Tego dnia dyżurny krasnostawskiej komendy odebrał jeszcze trzy takie zgłoszenia. W każdym przypadku sposób działania był podobny. Gdy w jednej z rozmów 75-letnia kobieta powiedziała rozmówczyni, że nie ma córki, to ta oświadczyła, że jest jej synową. Na szczęście w tym jak i w pozostałych przypadkach nie doszło do przekazani pieniędzy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejny raz apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach. Nie ufajmy nieznajomym. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom. Jednym ze sposobów uchronienia się przed oszustami, jest osobisty kontakt z członkiem rodziny, za którego podaje się rozmówca lub w imieniu, którego dzwoni. Zawsze starajmy się upewnić z kim rozmawiamy i kto prosi nas o pieniądze.

Oszuści podający się za jedną z firm grasują też W CHEŁMIE! Jak ich rozpoznać? [SPRAWDŹ]

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe