Fundacja podsumowała rok

  • 24.01.2019, 08:34
  • AN
Fundacja podsumowała rok
Co roku w Polsce około 800 pacjentów zostaje zakwalifikowanych do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego, a co piąty polski pacjent nie znajduje swojego bliźniaka genetycznego. Dlatego 210 000 dawców szpiku, którzy w ubiegłym roku dołączyli do bazy Fundacji DKMS, to kolejne szanse na zdrowie dla chorych na nowotwory krwi.

Miniony rok był czasem wypełnionym działaniami w całej Polsce! Zorganizowano ponad 2 500 Dni Dawcy Szpiku, dzięki którym do bazy Fundacji DKMS zarejestrował o się 115 000 osób, a 1 334 z nich oddało komórki macierzyste lub szpik kostny z talerza kości biodrowej.

W bazie Fundacji DKMS zarejestrowanych jest ponad 1,4 mln potencjalnych dawców szpiku.

 - Do naszych działań włączyliśmy też kwestię poprawy standardów leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej, wymagającej transplantacji szpiku. To temat bardzo istotny. Leczenie nowotworów krwi to nie tylko chemioterapia czy przeszczepienie szpiku, lecz także szereg innych elementów, składających się na całościową terapię: opieka po przeszczepieniu (także ta domowa), przygotowanie do transplantacji, rodzaj podawanych leków, dieta itd. Każda z tych składowych ma wpływ na powodzenie leczenia, dlatego wspólnie ze specjalistami w dziedzinie transplantologii podejmujemy próbę ustandaryzowania opieki okołoprzeszczepowej i będziemy się tym zajmować w najbliższych latach - podsumowuje prezes Fundacji DKMS Ewa Magnucka-Bowkiewicz.

Krew pilnie potrzebna! Które grupy? [SPRAWDŹ]

Dane zgromadzone przez Fundację DKMS pokazują efekty działań i realną pomoc, ale jednocześnie to, że potrzeby nie zmniejszają się. Te wszystkie statystyki i liczby są istotne, ale ważniejsze jest to, kto za nimi stoi - ludzie, ich ogromna praca, historie pacjentów i dawców oraz codzienne, nieustanne dążenia Fundacji DKMS, żeby zmieniać świat na lepsze.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe