Oblężenie szkół średnich

  • 18.01.2019, 13:56
  • AN
Oblężenie szkół średnich
Chełmskie szkoły średnie są już gotowe na przyjęcie dwóch roczników. Progi punktowe pozostają takie same jak w ubiegłym roku. Najwięcej klas pierwszych planuje utworzyć od września Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych.

To pierwsza i ostatnia taka rekrutacja. W roku szkolnym 2019/2020 naukę w szkołach średnich będą kontynuowali absolwenci trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkół podstawowych. Podwójny rocznik to podwójna liczba uczniów, dla których musi się znaleźć miejsce w szkołach średnich. Jak zapewniają władze miasta, nie będzie z tym problemu.W Chełmie nie będzie nauki na dwie zmiany, czy w soboty. Od września absolwenci gimnazjów rozpoczną cykl 3-letni w liceum i 4-letni w technikum, z kolei absolwenci podstawówek pójdą do 4-letniego ogólniaka i 5-letniego technikum. To oznacza również, że od nowego roku szkolnego przestaną istnieć gimnazja.

Progi punktowe pozostają na takim samym poziomie jak w latach poprzednich. Aby dostać się do I i II Liceum Ogólnokształcącego, trzeba zdobyć na koniec nauki minimum 110 pkt. Minimum do III LO to 95 pkt. O 5 punktów mniej wystarczy, aby dostać się do IV LO.

We wszystkich chełmskich technikach próg ustalono na minimum 65 punktów. Aby dostać się do miejskich szkół branżowych, wystarczy 30 pkt.

W I LO w Chełmie planowane jest utworzenie aż 12 oddziałów. Sześciu klas przygotowuje się dla absolwentów podstawówek i tyle samo dla gimnazjalistów.W II LO będzie utworzonych sześć klas dla gimnazjów i pięć dla absolwentów gimnazjów. W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych  powstanie we wrześniu po siedem klas dla obydwu roczników. Cztery klasy dla podstawówek, w tym dwie integracyjne  i cztery dla gimnazjów, w tym także dwie integracyjne chce utworzyć IV LO.  W Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych mają powstać po trzy klasy w technikum i branżówce. Zespół Szkół Technicznych chce utworzyć cztery klasy dla podstawówek i cztery dla gimnazjów. W Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich plan zakłada utworzenie czterech klas dla absolwentów szkół podstawowych i trzech dla byłych gimnazjalistów. Po trzy klasy dla każdego rocznika planuje od września utworzyć Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe