Gm. Izbica: Trefny tytoń na poddaszu

  • 15.01.2019, 14:14
  • GD
Gm. Izbica: Trefny tytoń na poddaszu
Blisko 10 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy znaleźli krasnostawscy policjanci w jednym z domów w Izbicy. Dodatkowo zabezpieczyli maszynę służącą do jego krojenia.

Policjanci z Krasnegostawu przeszukali budynek mieszkalny w piątkowe przedpołudnie, 4 stycznia. W trakcie czynności ujawnili na poddaszu zasuszone liście tytoniu. Ponadto w jednym z pomieszczeń gospodarczych na tej posesji znaleźli maszynę służącą do wytwarzania krajanki tytoniowej.

- Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Po dokładnym zaważeniu okazało się, iż suszonych liści tytoniu jest blisko 10 kg. Wstępne wyliczenia wskazują, iż straty skarbu państwa z tytułu należnego podatku akcyzowego wyniosły prawie 7000 zł - informuje kom. Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskich policjantów.

Właściciel nielegalnego towaru wkrótce usłyszy zarzuty. Mundurowi ustalają również, czy trefny tytoń nie był wprowadzany do obrotu.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Joanna
Joanna 17.01.2019, 10:06
Skarb państwa stratny 7tys, a cena sprzedaży 1kg liscia to 20-25zl, 10kg to jesr 200-250zl a oni licza 7tys masakra, współczuję czlowiekowi kary jaka mu dadza.

Pozostałe